Aksoy’dan öğretmenler günü mesajı

Eğitim Bir Sen Silopi Şubesi Başkanı Bilal Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.   Aksoy mesajında, “Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere şuan görevi başında olan ve emekliye ayrılmış tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyorum.Öğretmenlerimizin haklarını koruyacak, çalışma şartlarını iyileştirecek, şiddeti önleyecek #ÖğretmenlikMeslekKanunu bir an önce hayat bulmalıdır. Öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir meslek kanununun […]

Aksoy’dan öğretmenler günü mesajı
Aksoy’dan öğretmenler günü mesajı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma24 Kasım 2020 09:26
  • Güncelleme28 Kasım 2020 09:29

Eğitim Bir Sen Silopi Şubesi Başkanı Bilal Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 

Aksoy mesajında, “Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere şuan görevi başında olan ve emekliye ayrılmış tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyorum.Öğretmenlerimizin haklarını koruyacak, çalışma şartlarını iyileştirecek, şiddeti önleyecek #ÖğretmenlikMeslekKanunu bir an önce hayat bulmalıdır.

Öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir meslek kanununun olmaması; hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluktur.

Öğretmenin itibarını daha da yükseltecek bir meslek kanunu

Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu’nda ve 11. Kalkınma Planı’nda yer verilen #ÖğretmenlikMeslekKanunu hem talebemizi doğruluyor hem de tepkimizi haklı kılıyor.

Öğretmenlerin özlük haklarını geliştirecek; statüsünü, itibarını yükseltecek, çalışma koşullarını daha verimli hale getirecek bir meslek kanunu bekliyoruz.

Sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi farklı istihdam türlerini ortadan kaldıracak bir meslek kanunu, eğitimin niteliği ve verimliliği açısından büyük ihtiyaçtır.

Meslek kanunu öğretmenlerin kariyer basamaklarını yeniden tesis etmeli, beklentileri karşılamalıdır.

Meslek kanunu, öğretmenleri motive ve teşvik edecek, mesleği özendirecek, mesleği güçlendirecek hükümler içermelidir

Atanmadan yer değiştirmeye, yetişmeden gelişmeye, eğitim imkânlarından kariyer fırsatlarına, ehliyetten liyakate kadar her konuda sorun çözecek bir #ÖğretmenlikMeslekKanunu bekliyoruz.

#ÖğretmenlikMeslekKanunu’nun hayata geçmesi için gereken tecrübe, bilgi ve birikim de mevcuttur. Eksik olan, kanunun yapımını hızlandıracak iradedir.

#ÖğretmenlikMeslekKanunu’muzu istiyoruz, daha fazla beklemek istemiyoruz.

#MeslekKanunuVaatteKalmasın #EğitimBirSen” ifadelerine yer verdi.