BAŞKAN BABAT: “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ”

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Belediye Başkanı Alihan Babat, Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde belediyecilik anlayışına yepyeni bir soluk getiriyor. Özverili çalışmalarıyla bölge halkının takdirini kazanan Babat, Şenoba’da gerçek anlamda bir değişim ve gelişim rüzgarı estiriyor. Her gün çalışmalarına bir yenisini ekleyen […]

BAŞKAN BABAT: “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ”
BAŞKAN BABAT: “SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE ÇALIŞIYORUZ”
Haber Merkezi
  • Yayınlanma11 Ekim 2023 14:50

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Belde Belediye Başkanı Alihan Babat, Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine her geçen gün bir yenisini ekliyor.

Belediye Başkanı Alihan Babat, Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde belediyecilik anlayışına yepyeni bir soluk getiriyor. Özverili çalışmalarıyla bölge halkının takdirini kazanan Babat, Şenoba’da gerçek anlamda bir değişim ve gelişim rüzgarı estiriyor.

Her gün çalışmalarına bir yenisini ekleyen Başkan Babat, Belde içinde yapılan çalışmaları hakkında açıklamada bulundu.

“İÇME SUYU PROJESİ İLE BELDENİN SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

Beldenin içme suyu için iller bankasından proje talep ettiğini belirten başkan Alihan Babat, “Belediyemizin imkanları ile yapılan içme suyu hatları gelişi güzel şekilde sanat yapılarına basınç değerlerine dikkat edilmeden döşenmiştir. Bu nedenle beldede su sıkıntısı patlaklar ve su kesintileri yaşanmaktadır. İller Bankası A.Ş. tarafından içme suyu projesi talep ettik. Proje kapsamında beldemiz de yeni 1 adet 700m3 , 2 adet 200m3 olmak üzere 3 adet depo yapılacak. Yeni depolarla birlikte belde genelinde 35km yeni içme suyu hatları döşenip beldenin su sorunun çözüme kavuşulmuş olacaktır”dedi.

“KANALİZASYON PROJESİ İLE HEZİL ÇAYI TEMİZ TUTULACAK”

Kanalizasyon projesi için iller bankasından destek alan Başkan Babat, “Belediye imkanları ile döşenen ve ayrık olarak derelere deşarj edilen hatlar sağlıksız çalıştığından İller Bankası A.Ş. tarafından beldemize Kanalizasyon projesi talep edilmiş, proje çalışmaları kapsamında 40 km kanalizasyon hattı tasarlanmıştır. Tasarlanan Projede tüm beldenin hatları toplanıp Beldenin güneyinde Hezil çayı kenarına yapılacak atık su arıtma tesisi ile arıtılıp deşarj edilecektir. Bu sayede beldemizin alt yapı sorunu çözülmüş olacak ve Hezil Çayı temiz tutulacak ”diye konuştu.

“HAYVANCILIKLA UĞRAŞAN BELDE HALKIMIZIN YAYLA YOLLARINI YAPTIK”

İlkbaharın gelmesiyle birlikte hayvanlarını yaylaya çıkarmaya çalışan belde halkı, çetin kış şartlarının zor geçtiği dağ yolunda 2 metreyi aşan kardan dolayı yaylalara gitmekte zorlanıyorlardı Belde belediye başkanı Alihan Babat, hayvancılıkla uğraşan belde halkının daha rahat ve güvenilir bir şekilde yaylalara gidebilmeleri için yeni yollar açarak, vatandaşın takdirini topladı.

Şenoba Beldesinde vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerinin altını çizen Başkan Babat, “Beldemizde hayvancılık faaliyetleri yoğun olduğundan, ilk olarak hayvancılığın geliştirilmesi için, beldemizin yaylalarına 50 km yol yaparak ( Baver 25km, Belet 10km, Onbudak 5,0 km, Doğanköy 5 km, çevreyolu 5km) vatandaşların yaylalara ulaşımlarını kolaylaştırdık” ifade etti.

Belde içinde Parke taşı ve duvar işerinin yapıldığını söyleyen Başkan Babat sözlerini şu cümleler ile bitirdi:

“Beldemizin mevcut yollarında parke taşı olmayan caddelere parke taşı imalatı ve taş duvar eksikliği olan yerlerde taş duvar imalatı işleri yaptık. Ayrıca yeni yerleşim yerlerine yeni yollar yapılarak bu yolların parke taşı olarak döşenmesi sağladık. Belde genelinde toplam 36 bin m2 parke taşı döşemesi ve 3bin m3 taş duvar imalatı yaptık.”