Reklam

BAŞVERİMLİ BELDESİNDE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Başverimli Belediyesi, havaların ısınması ile insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarına başladı. Başverimli Belde Belediyesi ekiplerince yaz mevsimi dönemince larva sivrisinek, haşere ve karasinek ilaçlamasına aralıksız devam ediyor. Başverimli Belediyesi çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ilaçlarla birlikte sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan çöp konteynerleri, kanalizasyon, mazgal ve rögar […]

BAŞVERİMLİ BELDESİNDE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI
BAŞVERİMLİ BELDESİNDE HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI
Haber Merkezi
  • 5 Haziran 2023 14:57

Başverimli Belediyesi, havaların ısınması ile insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarına başladı.

Başverimli Belde Belediyesi ekiplerince yaz mevsimi dönemince larva sivrisinek, haşere ve karasinek ilaçlamasına aralıksız devam ediyor. Başverimli Belediyesi çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ilaçlarla birlikte sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan çöp konteynerleri, kanalizasyon, mazgal ve rögar kapakları, dere yatakları, göletler ve kuyular gibi her türlü sulak alanda ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

İlaçlama çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başverimli Belde Belediye Başkanı Medeni Tatar, temizlik ve ilaçlama bölümüne bağlı ekiplerin özellikle sulak alanlarda, dere boylarında, sivrisinek, karasinekler, haşere ve atık su kanalında larva gelişimine sebebiyet veren su birikintilerinde ilaçlama yaptığını söyledi.

Başkan Tatar, “Ekiplerimiz program dahilinde tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarını sürdürecektir. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde yaz mevsiminde belde sakinlerimizi rahatsız edecek sinek ve sivrisineklerin yayılmasının önüne geçiyoruz. İlaçlama yaparken en çok dikkat ettiğimiz insan ve doğaya uyumlu zararsız diğer canlılara zarar vermeyen ilaçlar tercih ederek belde sakinlerimizin sağlığını da korunmuş oluyoruz. İlaçlama ekibimiz gece gündüz demeden ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmalarımız yaz boyunca devam edecektir” dedi.