Başverimli’de haşere ilaçlama çalışmaları tamamlandı

Başverimli Belediyesi, havaların ısınması ile insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarını tamamladı. Bu doğrultuda çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ilaçlarla birlikte sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan çöp konteynerleri, kanalizasyon, mazgal ve rögar kapakları, dere yatakları, göletler ve kuyular gibi her türlü sulak alanda ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler ayrıca […]

Başverimli’de haşere ilaçlama çalışmaları tamamlandı
Başverimli’de haşere ilaçlama çalışmaları tamamlandı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma27 Haziran 2022 09:19
  • Güncelleme26 Mart 2023 22:10

Başverimli Belediyesi, havaların ısınması ile insan sağlığını tehdit eden haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarını tamamladı.

Bu doğrultuda çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ilaçlarla birlikte sivrisineklerin ve haşerelerin üreme noktaları olan çöp konteynerleri, kanalizasyon, mazgal ve rögar kapakları, dere yatakları, göletler ve kuyular gibi her türlü sulak alanda ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.

Ekipler ayrıca vatandaşların yoğun olarak kullandığı park, bahçe gibi açık ve yeşil alanlarda da yaprak sineği, ağaç biti gibi çeşitli haşerelere yönelik ilaçlama çalışmaları yaptı.

Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Mahallelerimiz de ilaçlama çalışmalarımızı tamamladık. Ekiplerimiz program dahilinde tüm mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarını sürdürecektir” dedi.