Çiğdem’in ağabeyinden açıklama; Olay anında herkes seferber oldu

Vali Aktaş, Silopi’de Ayağı Bariyere Sıkışan Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Silopi ilçesinde dün ayağının bariyere sıkışması sonucu yaralanan 10 yaşındaki Çiğdem Başak’ın ailesini ziyaret etti. Vali Mehmet Aktaş beraberinde Silopi Kaymakamı Savaş Konak, İl Emniyet Müdürü Ömer Ulusoy, Silopi İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan ile ayağı dün bariyere sıkışması sonucu yaralanan […]

Çiğdem’in ağabeyinden açıklama; Olay anında herkes seferber oldu
Çiğdem’in ağabeyinden açıklama; Olay anında herkes seferber oldu
baykal
  • Yayınlanma2 Aralık 2017 07:00

Vali Aktaş, Silopi’de Ayağı Bariyere Sıkışan Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Silopi ilçesinde dün ayağının bariyere sıkışması sonucu yaralanan 10 yaşındaki Çiğdem Başak’ın ailesini ziyaret etti.

Vali Mehmet Aktaş beraberinde Silopi Kaymakamı Savaş Konak, İl Emniyet Müdürü Ömer Ulusoy, Silopi İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan ile ayağı dün bariyere sıkışması sonucu yaralanan Çiğdem Başak’ın Barbaros Mahallesi’ndeki evine geldi.

Baba İsmail İlhan ve anne Nayime Başak’a geçmiş olsun dileğinde bulunan Aktaş’a, aile bireyleri yetkililerin ilgisi dolayısıyla teşekkür etti.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Aktaş, Çiğdem Başak’ın sıkıştığı yerde çıkarılıp askeri helikopterle Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını anımsatarak, “Yapılan ameliyattan sonra dün akşam saatlerinde Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Az önce oradaki yetkililerle görüştüm, yavrumuzun durumu oldukça iyi, inşallah bir sakatlık olmayacak.” dedi.

Çiğdem’in SON DURUMU

Silopi ilçesinde ayağının bariyere sıkışması sonucu yaralanan Çiğdem Başak’ın sevk edildiği Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavisi devam ediyor

FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ayten:

“Şu anda bilinci açık, solunum cihazına bağlı değil. Klinik takibini yapacağız, orta vadede ameliyat gerekir mi buna da klinik takibe göre karar verilecek”

Şırnak’ın Silopi ilçesinde dün ayağının bariyere sıkışması sonucu yaralanan 10 yaşındaki Çiğdem Başak’ın sevk edildiği Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastaneside tedavisine devam ediliyor.

FÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Refik Ayten, hastanelerine sevk edilen Başak’ın tedavisine Çocuk Yoğun Bakım Ünitesinde devam edildiğini bildirdi.

Başak’ın sağlığına kavuşması için ilgili tüm branşların gözetiminde klinik takibinin yapıldığını ifade eden Ayten, “Sol bacağında yumuşak doku ile birlikte açık bir kırığı var. Şu anda ilgili branşlar ortopedi, plastik cerrahi ve kalp damar cerrahisi ve diğerleri ile doktorlarımız hastayı takip ediyor. Şu anda bilinci açık, solunum cihazına bağlı değil. Klinik takibini yapacağız, orta vadede ameliyat gerekir mi buna da klinik takibe göre karar verilecek.” dedi.

Çiğdem’in ağabeyinden açıklama; Olay anında herkes seferber oldu

Başak’ın ağabeyi Kerem Başak ise kız kardeşinin büyük bir talihsizlik sonucu ayağının bariyere sıkıştığını dile getirdi.

Durumu telefonla öğrendikten sonra olay yerine gittiğini anlatan Başak, şunları söyledi:

“Baktım çocuğun ayağı kapanın arasına sıkışmıştı. Herkes oraya toplanmış bir şeyler yapmaya çalışıyorlardı. Emniyet Müdürü de zaten başında bekliyordu. Kız kardeşimi kurtarabilmek için çabalıyorlardı. Herkesin amacı çocuğun bacağını daha fazla zarar görmeden çıkarabilmekti. Yaklaşık bir saat süren uğraşlarla kardeşimin sıkışan ayağı bariyerden çıkarıldı.”

Annesinden harçlık almak için evden çıkmış

Başak, kız kardeşinin çalışan annesinden harçlık almak için evden çıktığını ve sonrasında talihsiz olayın başına geldiğini anlattı.

Kardeşinin bacağındaki kanamanın azaldığını belirten Başak, şuuru da bayağı açık, hayati tehlikesinin olmadığını söyledi.

Başak, yaşanan talihsiz olay sonrası kardeşinin tedavisi için seferber olan yetkililere yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Belediye başkanından Olayın hemen ardından aileyi ziyaret

Olayın olduğu gün, Silopi Belediye Başkanı Savaş Konak, elim kaza sonucu bacağından yaralanan Çiğdem Başak’ın evine giderek ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuş’’Devlet olarak her türlü desteği yapacaklarını ve Çiğdem’in eski sağlığına kavuşması için gereken çabaları sarf edeceklerini dile getirmişti.

Ziyaret esnasında Başkan Savaş Konak’a, Başkan Yardımcısı Kemal Ökten, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan, İlçe Müftüsü Hüseyin Elçi eşlik etmişti.