Reklam

Cizre Belediyesi Kültürümüzü Tanıtıyor

Cizre Belediyesi tarafından organize edilen Tiyatroda sahnelenen Hacivat-Karagöz oyunu öğrencilerimizin ilgi odağı oldu. Kaymakam ve Belediye Başkanı Sn. Faik ARICAN’ın talimatları doğrultusunda gerçekleşen tiyatro sahnesi, geleneksel kültürümüzün orta oyunu olan Hacivat ile karagöz oyunları, günümüzden yüz yıllarca önce ortaya çıkmış, insanları eğlendirirken düşündürmüş, zaman zaman toplumsal bilinç oluşmasında öncü bir rol oynamıştır. İlçedeki tüm okullarda […]

Cizre Belediyesi  Kültürümüzü Tanıtıyor
Cizre Belediyesi  Kültürümüzü Tanıtıyor
baykal
  • 17 Kasım 2017 18:03
  • 2 Aralık 2019 09:51

Cizre Belediyesi tarafından organize edilen Tiyatroda sahnelenen Hacivat-Karagöz oyunu öğrencilerimizin ilgi odağı oldu.

Kaymakam ve Belediye Başkanı Sn. Faik ARICAN’ın talimatları doğrultusunda gerçekleşen tiyatro sahnesi, geleneksel kültürümüzün orta oyunu olan Hacivat ile karagöz oyunları, günümüzden yüz yıllarca önce ortaya çıkmış, insanları eğlendirirken düşündürmüş, zaman zaman toplumsal bilinç oluşmasında öncü bir rol oynamıştır.

İlçedeki tüm okullarda gerçekleşen gösteri İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere toplam 3 bin öğrencimizin katılımıyla tiyatro gösterisi sergilendi.