Cizre’li Çocuklar Profesyonel Hocalar eşliğinde Yüzme Öğrendi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde okulların tatile girmesi ile birlikte açılan yüzme kursu sertifika töreni ile son buldu. Cizre ilçesi Kaymakamlığı ile Belediyesinin ortaklaşa ilk ve ortaokul çocukları için yaz boyu açtığı kurs okulların açılması ile birlikte sonlandırıldı. Profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzmeyi öğrenen çocukları yüzme öğrendikleri okulların havuz başlarında ziyaret eden  Cizre Kaymakamı Faik Arıcan kursiyerlere sertifikalarını […]

Cizre’li Çocuklar Profesyonel Hocalar eşliğinde Yüzme Öğrendi
Cizre’li Çocuklar Profesyonel Hocalar eşliğinde Yüzme Öğrendi
baykal
  • Yayınlanma17 Eylül 2018 07:32
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:50

Şırnak’ın Cizre ilçesinde okulların tatile girmesi ile birlikte açılan yüzme kursu sertifika töreni ile son buldu.

Cizre ilçesi Kaymakamlığı ile Belediyesinin ortaklaşa ilk ve ortaokul çocukları için yaz boyu açtığı kurs okulların açılması ile birlikte sonlandırıldı.

Profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzmeyi öğrenen çocukları yüzme öğrendikleri okulların havuz başlarında ziyaret eden  Cizre Kaymakamı Faik Arıcan kursiyerlere sertifikalarını vererek yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.

Kaymakam ve Belediye başkan vekili olan Faik Arıcan; Çocuklarımızın Yüzme Sporunu Profesyonel hocalar eşliğinde öğrenmelerini sağlamak amacıyla Belediyemizce, Menderes ve Metin Bostancıoğlu Ortaokullarında yapılan yüzme havuzlarında  yaz dönemi boyunca profesyonel eğitimciler eşliğinde eğitimlerini tamamladılar. Açtığımız yüzme kursumuzun birinci amacı gençlerimizi spora yönlendirmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Çocuklarımıza yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyorum. Dedi.