Engelliler Derneği başkanından ŞOK İDDİALAR !!

Silopi Engellileri Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği başkanı Abdullah Süer, Cizre Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne bağlı ekiplerin engellilere karşı keyfi muamele gösterdiklerini iddia ederek ‘’Hukuksuzluk Var’’ diyerek tepkisini dile getirdi. ‘’Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ekipleri Silopi’deki engelli kardeşlerimize keyfi muamele yapmaktadır’’ diyen Silopi Engellileri Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği başkanı Abdullah Süer tepkisini […]

Engelliler Derneği başkanından ŞOK İDDİALAR !!
Engelliler Derneği başkanından ŞOK İDDİALAR !!
baykal
  • Yayınlanma28 Haziran 2018 07:14

Silopi Engellileri Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği başkanı Abdullah Süer, Cizre Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne bağlı ekiplerin engellilere karşı keyfi muamele gösterdiklerini iddia ederek ‘’Hukuksuzluk Var’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

‘’Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ekipleri Silopi’deki engelli kardeşlerimize keyfi muamele yapmaktadır’’ diyen Silopi Engellileri Yardımlaşma Dayanışma ve Destekleme Derneği başkanı Abdullah Süer tepkisini kendisine ait sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında HUKUKSUZLUK VAR başlığı ile paylaştı.

Başkan Süer, şahsi sayfasındaki paylaşımda;

Hukuksuzluk Var!!!

Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ekipleri Silopi’deki engelli kardeşlerimize keyfi muamele yapmaktadır. Engelli ve yatalak hastalarımız içerisinde yıllardır maaş alanların maaşları kurum çalışanlarınca iptal edilmektedir.

Ayrıca engeli ne olursa olsun yüzdeliğine bakılmaksızın istedikleri kişileri maaşa bağlamaktadırlar. Ben Silopi Engelli Derneği başkanı Abdullah Süer olarak bu hukuksuzluğun karşısındayım. Hiç kimse bir engellinin maaşını keyfi olarak kesemez.

Maaşı kesilen engellilerimiz yıllardır devletten maaş almakta ve durumları ortadır. Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünden gönderilen ekipteki kişilerin keyfi işlemi ile bu maaşların kesilmesi vicdanlarımızı yaralamaktadır.

Ayrıca yıllardır maaş alan ve yatalak durumdaki hastalarımızın bu şekilde maaşlarının kesilmesi bu kişileri aşağılamakta ve sanki yıllardır devleti dolandırmışlar algısı oluşturmaktadır.

Oysaki bu kişileri yerinde gören herkes Cizre Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ekiplerinin keyfi muamelesini görecektir. Bu engelli insanlarımızın rencide olunmaması adına videolarını paylaşmadım. Bu sorun yetkili kurum tarafından çözülmediği taktirde konu en üst düzeye kadar götürülecektir.