GÜZELLİK UZMANI ZEYNEP ATAMAN “GÜNLÜK BAKIMI AKSATMAYIN

Silopi de faaliyet gösteren Zeyna Güzellik Salonu işletmecisi Zeynep Ataman cilt bakımı için uyarılarda bulundu. Cilt bakımının her yaşta önemli olduğuna dikkat çeken Güzellik Uzmanı Zeynep Ataman, “Daha sağlıklı cilde sahip bir nesil yetiştirebilmemiz için Z kuşağını bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Günlük cilt bakım rutinlerini aksatmamaları gerekiyor” dedi. Güzellik sektöründe cilt bakımında minimalist yaklaşım anlamında kullanılan […]

GÜZELLİK UZMANI ZEYNEP ATAMAN “GÜNLÜK BAKIMI AKSATMAYIN
GÜZELLİK UZMANI ZEYNEP ATAMAN “GÜNLÜK BAKIMI AKSATMAYIN
Haber Merkezi
  • Yayınlanma21 Eylül 2023 04:19
  • Güncelleme28 Eylül 2023 08:37

Silopi de faaliyet gösteren Zeyna Güzellik Salonu işletmecisi Zeynep Ataman cilt bakımı için uyarılarda bulundu. Cilt bakımının her yaşta önemli olduğuna dikkat çeken Güzellik Uzmanı Zeynep Ataman, “Daha sağlıklı cilde sahip bir nesil yetiştirebilmemiz için Z kuşağını bu konuda bilinçlendirmeliyiz. Günlük cilt bakım rutinlerini aksatmamaları gerekiyor” dedi.

Güzellik sektöründe cilt bakımında minimalist yaklaşım anlamında kullanılan skinimalizm trend haline geldiğini kaydeden Güzellik Uzmanı Zeynep Ataman, gençlere uyarılarda bulundu. Z kuşağında sağlıksız cilde sahip yeni nesillerin yetiştiğini, dünyada trendlerin değiştiğini anlatan Ataman, “Cildin ihtiyacını karşılayacak rutin kozmetik ürünlerin kullanılmamasından kaynaklı sağlıksız, problemli ciltlere sahip bir Z kuşağı geliyor” dedi.

“Z kuşağını bu konuda bilinçlendirmeliyiz”

Ataman, tüm dünyada bunun önüne geçebilmek adına olgun tüketiciler yerine Z kuşağı hedef alınarak aktif bileşenler açısından geliştirilmiş çok daha zenginleştirilmiş bariyer koruması sağlayan kullanımlarını heveslendirecek daha az ürün satın almasını destekleyen kullanımı daha ergonomik cilt bakım ürünlerinin trend olduğunu belirtti. Dünya ile birlikte Türkiye’de de “az çoktur” yaklaşımının devam etmesini beklediğini söyleyen Ataman “Daha sağlıklı cilde sahip bir nesil yetiştirebilmemiz için Z kuşağını bu konuda bilinçlendirmenin çok önemli olduğunu günlük cilt bakım rutinlerini aksatmamaları gerekiyor” şeklinde konuştu.