Hollanda Büyük Elçiliğinin Gönderdiği Lale Soğanları Çiçek Açtı

Hollanda Büyükelçiliği tarafından Şırnak’ın Silopi ilçesine gönderilen ve öğrenciler tarafından dikimi gerçekleştirilen dünyaca ünlü lale soğanları çiçek açtı. Dönemin Hollanda Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate’nin, Sema Çiftçi Çocuk Tiyatro Grubu ekibi ve Geleceğimiz Günışığı Eğitim Ve Oyun Odası Gönüllüleri Kurucusu Sevilay Akbaş ile birlikte 2022’de Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyaretin […]

Hollanda Büyük Elçiliğinin Gönderdiği Lale Soğanları Çiçek Açtı
Hollanda Büyük Elçiliğinin Gönderdiği Lale Soğanları Çiçek Açtı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma10 Nisan 2024 22:19
  • Güncelleme15 Nisan 2024 08:48

Hollanda Büyükelçiliği tarafından Şırnak’ın Silopi ilçesine gönderilen ve öğrenciler tarafından dikimi gerçekleştirilen dünyaca ünlü lale soğanları çiçek açtı.

Dönemin Hollanda Büyükelçi Yardımcısı Erik Weststrate’nin, Sema Çiftçi Çocuk Tiyatro Grubu ekibi ve Geleceğimiz Günışığı Eğitim Ve Oyun Odası Gönüllüleri Kurucusu Sevilay Akbaş ile birlikte 2022’de Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyaretin ardından Büyükelçilik, Biyoloji Öğretmeni Nesrin Ecer’in ‘Zeka Sınıfı’ projesi için 100 lale soğanı gönderdi. Hollanda’dan gönderilen lale soğanları 2 ay önce düzenlenen etkinle Silopi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi serasında dikimi gerçekleştirilmişti. Bakımı yapılan Hollanda laleleri çiçek açtı.

Biyoloji Öğretmeni Nesrin Ecer, “Hollan Büyük Elçiliği tarafından gönderilen lale soğanlarını tarım bölümü öğrencileri ile birlikte diktik. Lalelerimiz çiçek açtı. Bu da bizi çok mutlu etti. Bu güzel proje için Geleceğimiz Günışığı Eğitim Ve Oyun Odası Gönüllüleri ve Hollanda Büyük Elçiliğine teşekkür ediyoruz” dedi.

Okulun tarım bölümü öğrencisi Delil Tunç serada lale soğanlarını diktiklerini anlatarak, “Seramızda lale soğanları diktik. Hollanda elçiliği gönderdi. Çiçeklerin ismini daha önce duymamıştım. Onların aşamalarını, nasıl çoğaldıklarını öğreniyoruz. Okulda bunu öğrenmek çok zevklidir. O mutluluğu yaşamak çok değişik bir his veriyor” diye konuştu.

Lalelerinin bakımını yaptıklarını söyleyen Öğrenci Nazar Aytuğ, kendilerine bu mutluluğu yaşatanlara teşekkür etti.