İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali’den Şırnak ziyareti

Şırnak’a gelen Irak’ın İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali Türkiye – Irak ticari ilişkilerinin gelişmesi için bir dizi temaslar bulundu. Irak’tan Habur Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yapan İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Osman Geliş ile Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği başkan yardımcısı Süleyman Çağlı’yla bir araya […]

İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali’den Şırnak ziyareti
İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali’den Şırnak ziyareti
Haber Merkezi
  • 13 Mayıs 2022 07:22
  • 22 Mayıs 2022 20:57

Şırnak’a gelen Irak’ın İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali Türkiye – Irak ticari ilişkilerinin gelişmesi için bir dizi temaslar bulundu.

Irak’tan Habur Sınır Kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yapan İbrahim Halil Gümrüğü Genel Müdürü Hamid Ali, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Osman Geliş ile Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği başkan yardımcısı Süleyman Çağlı’yla bir araya geldi. Görüşmede Uludere sınır kapısının açılması ve Türkiye-Irak ticari ilişkileri üzerine konular görüşüldü. İhracatçıların sorunlarına da konuşulduğu ziyarette Başkan Geliş Hamid Ali’ye Faraşin balı takdim.

Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Osman Geliş, “Her iki kapımızın üç ülkenin kavşağında bulunduğunu bu açıdan önemli bir yerleşim yeri olduğunu ve ülkemize katma değer sağladığını ifade ettik. Ülkemizde en genç nüfusa sahip iki ilden biri olan ilimizde istihdamın sağlanmasının oldukça önemli olduğunu vurguladık. Ülkemizin Irak’a yaptığı ihracatın önemine değindik. Yeni sınırı kapısının bölgemize çok ciddi katma değer katacağını, yaşanan sıkıntılar üzerinde istişareler yaptık. Çözümlerin hızlandırılması konusunda istişarede bulunduk” dedi.