İdil’de cinnet getiren baba ailesini katletti

Şırnak’ın İdil ilçesinde bir kişi, gece saatlerinde eşini ve 3 kızını uykuda oldukları sırada pompalı tüfekle öldürdü. Zanlı, daha sonra silahıyla birlikte polise giderek teslim oldu. Dehşet evi gün ağarınca görüntülendi. Alınan bilgilere göre İdil ilçesi Yenimahalle Botaş Caddesi’nde gece saatlerinde Hasan Karaslan (40) evde uyudukları sırada cinnet getirerek eşi Leyla ile kızları Derya (17), […]

İdil’de cinnet getiren baba ailesini katletti
İdil’de cinnet getiren baba ailesini katletti
Haber Merkezi
  • Yayınlanma24 Ağustos 2022 11:04

Şırnak’ın İdil ilçesinde bir kişi, gece saatlerinde eşini ve 3 kızını uykuda oldukları sırada pompalı tüfekle öldürdü. Zanlı, daha sonra silahıyla birlikte polise giderek teslim oldu. Dehşet evi gün ağarınca görüntülendi.


Alınan bilgilere göre İdil ilçesi Yenimahalle Botaş Caddesi’nde gece saatlerinde Hasan Karaslan (40) evde uyudukları sırada cinnet getirerek eşi Leyla ile kızları Derya (17), Melek (16) ve Şerife Karaaslan’ı (13) pompalı tüfekle başlarından vurarak öldürdü.
Karaaslan, daha sonra silahıyla birlikte polise giderek eşini ve çocuklarını öldürdüğünü söyledi. Karaaslan, gözaltına alınırken olay yerine sevk edilen sağlık ve polis ekipleri, anne ve 3 kızının cansız bedenleriyle karşılaştı.


Başlarına isabet eden mermilerle yaşamlarını yitirdikleri belirlenen anne ve 3 kızının cansız bedeni otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Ölenlerin otopsi işlemleri devam ederken, yakınlarının hastane önüne bekleyişi sürüyor.
Komşulardan edinilen bilgilere göre, minibüs şoförü olan Hasan Karaaslan’ın şizofreni hastası olduğu, ara ara hastalığını nüksettiği belirtildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Komşular vahşeti gerçekleştiren babayı anlattı

Şırnak’ın İdil ilçesinde eşini ve 3 çocuğunu katleden Hasan Karaaslan’ın komşuları, zanlının psikolojik sorunları olduğunu, bu yüzden katliamı yapmış olabileceğini söyledi.


İdil ilçesinde Hasan Karaaslan, gece saatlerinde eşini ve 3 çocuğunu katletti. Olay anında komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu katliamdan kurtuldu. Zanlı Karaaslan olayı gerçekleştirdikten sonra emniyete giderek silahı ile birlikte teslim oldu. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri hayatını kaybeden üç kız ve annenin cansız bedenlerini otopsi yapılmak üzere Şırnak Devlet Hastanesine götürdü.
Komşularından Ali Yıldırım, Karaaslan’ın psikolojik sorunları yüzünden cinayetleri işlemiş olabileceğini değerlendirdi. Ali Yıldırım, “Hasan’la kaç seneden beridir komşuyuz. Dün akşam silah seslerine uyandım. Balkona çıktığımızda eşini ve 3 kızını öldürmüştü. Olayı duyduğumuzda çok şaşırdım. Çünkü kendisi kendi halinde sakin biriydi. Bir tane aracı vardı onunla nakliye işi yapıyordu. Sağa sola çok karışan biri değildi. Bu olayı vahşetle karşılıyorum. Psikolojik sorunları vardı. Psikolojik sıkıntıdan dolayı olduğunu, bunalıma girmiş o şekilde cinayetleri işlediğini düşünüyorum” dedi.
Muhittin Özcan ise gece 01.30’da komşularının katliam yaptığını söyledi. Özcan, “Komşuluğu çok güzeldi. Duyduğumuza göre sorunları vardı. Psikolojik sorunları oluyordu. Fakat hiç kimseye zararı yoktu. Bu olayı duyduktan sonra gerçekten komşular olarak, İdil halkı olarak şaşırdık” şeklinde konuştu.

Anne ve 3 kızın otopsi işlemleri devam ediyor

Şırnak’ın İdil ilçesinde babaları tarafından öldürülen 3 kız çocuğu ile annelerinin otopsi işlemleri sürüyor.
İdil ilçesi Yenimahalle Botaş Caddesi’nde gece saatlerinde yaşanan olayda hayatını kaybeden anne Leyla ile kızları Derya (17), Melek (16) ve Şerife Karaaslan’ın (13) cenazeleri otopsi için Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsi işlemlerinin devam ettiği hastanede aile yakınlarının bekleyişi sürüyor.