İmam Hatip Öğrencilerinden TRUMP’a tepki

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki kız Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri, ABD Başkanı Donald Trump’un açıklamasına bedenleriyle ‘Kudüs’ yazarak koreografili tepki gösterdi. Okul bahçesinde Okul Müdürü Sait Tunç koordinatörlüğünde bir araya gelen kız öğrenciler, ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in “başkenti” ilan etmesine karşın, koreografili tepki vererek Kudüs’ün yanında olduklarını dile getirdiler. Okul müdürü Sait Tunç, ABD Başkanı […]

İmam Hatip Öğrencilerinden TRUMP’a tepki
İmam Hatip Öğrencilerinden TRUMP’a tepki
baykal
  • Yayınlanma12 Aralık 2017 11:17

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki kız Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri, ABD Başkanı Donald Trump’un açıklamasına bedenleriyle ‘Kudüs’ yazarak koreografili tepki gösterdi.

Okul bahçesinde Okul Müdürü Sait Tunç koordinatörlüğünde bir araya gelen kız öğrenciler, ABD başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in “başkenti” ilan etmesine karşın, koreografili tepki vererek Kudüs’ün yanında olduklarını dile getirdiler.

Okul müdürü Sait Tunç, ABD Başkanı Trump’un Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve ilan etmesine karşı öğrencileriyle beraber böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Tunç, “ABD Başkanı Donald Trump’un Kudüs’ü israilin başkenti ilan etmesini kabul etmiyoruz. Bu pervasızca yapılan açıklama, biz Müslümanlar için yok hükmündedir. Öğrencilerimizle beraber bu teşebbüse tepki göstermek amacıyla koreografi gösterisi düzenleyerek tepkimizi ortaya koymaya karar verdik. Müslümanlar olarak Kudüs’ü, siyonistlere ve emperyalistlere bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı. Ahmet Uçar