Instagram tepki çeken özelliğini kaldırıyor

Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram estetik operasyon filtrelerini kaldırıyor. Facebook’un 2011 yılında 1 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığı Instagram bir süredir tartışılan özelliği için kararını verdi. Dünya genelinde 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan fotoğraf ve video paylaşım platformu estetik operasyon filtrelerini kaldırıyor. İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, Instagram, estetik operasyonla ilişkili bütün artırılmış […]

Instagram tepki çeken özelliğini kaldırıyor
Instagram tepki çeken özelliğini kaldırıyor
baykal
  • Yayınlanma26 Ekim 2019 10:29
  • Güncelleme2 Aralık 2019 14:33

Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram estetik operasyon filtrelerini kaldırıyor.

Facebook’un 2011 yılında 1 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığı Instagram bir süredir tartışılan özelliği için kararını verdi.

Dünya genelinde 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip olan fotoğraf ve video paylaşım platformu estetik operasyon filtrelerini kaldırıyor. İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, Instagram, estetik operasyonla ilişkili bütün artırılmış gerçeklik (AR) filtrelerini platformdan kaldıracağını açıkladı.

Söz konusu filtrelerin kullanıcıların akıl ve ruh sağlığına zarar vermesinden endişe ediliyor.

BBC’nin yer verdiği bir araştırmaya göre yüzleri değiştiren filtreler insanların görünümleriyle ilgili olumsuz hissetmelerine yol açabiliyor.