Kato Manzaralı Kaplıca Keyfi

“Kışın burada yüzmek zevkli oluyor. Buraya yaklaşık bir metre kar yağdığında da geliyoruz. Çevre temizliğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Kato Manzaralı Kaplıca Keyfi
Kato Manzaralı Kaplıca Keyfi
baykal
  • Yayınlanma9 Ocak 2018 13:28
  • Güncelleme25 Ekim 2023 08:32

Vatandaşlar, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde soğuk havaya aldırış etmeden Kato Dağı’nın eteğindeki kaplıcanın keyfini çıkarıyor. Büyük siteleri ve eşsiz yaşam alanları olan ilçemizde beylikdüzü escort kadınlarını çabuk bulabileceksiniz web sayfamızda.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı eteklerinde bulunan Zümrüt Kaplıcası, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü kış günlerinde de ziyaretçi akınına uğruyor. Vatandaşlar, bazı bölgeleri karlı olan Kato Dağı manzarasıyla kaplıcanın keyfini çıkarıyor.

Kato Manzaralı Kaplıca Keyfi

Kato Dağı eteklerinde bulunan Zümrüt Kaplıcası, hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü kış günlerinde de vatandaşların akınına uğruyor. Vatandaşlar, bazı bölgeleri karlı olan Kato Dağı manzarasıyla ilçe merkezine 7 kilometre mesafede bulunan kaplıcanın keyfini çıkarıyor. Vatandaşlar, kaplıcanın çevresinin temizlenmesini de istiyor.

“1 Metre Kar Yağdığında Da Geliyoruz”

Vatandaşlardan Necat Gökçe, kaplıcaya yüzmek için geldiklerini belirterek, “Kışın burada yüzmek zevkli oluyor. Buraya yaklaşık bir metre kar yağdığında da geliyoruz. Çevre temizliğinin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Yetkililerden Yardım İstiyorlar

Fadıl Kılıç ise kış aylarında kaplıcanın daha şifalı olduğunu savunarak, bu yüzden her hafta geldiğini ifade etti. Suat Sak ise, bölgenin tek kaplıcasının burada olduğunu anlatarak, “Ancak çevre düzenlemesi yok. Valimizden, kaymakamımızdan, belediye başkanımızdan buraya bir el atmalarını istiyoruz” diye konuştu.