Lamine Parke Çocuklara Uygun Mudur?

Kelime anlamı yapıştırma olan lamine zemin döşemelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle evlerde tercih edilen lamine parkeler çocuklu ailelerin de merak konusu. Emekleme döneminde zeminle sık sık temas eden çocuklarda lamine parkelerin etkisi var mıdır? İşte ailelerin de merak ettiği lamine parkelerin avantajları ve dezavantajları. Tamamen doğal ve ahşap bir yapıya sahip olan lamine parke 2 […]

Lamine Parke Çocuklara Uygun Mudur?
Lamine Parke Çocuklara Uygun Mudur?
silopihaber
  • Yayınlanma22 Ağustos 2022 08:13

Kelime anlamı yapıştırma olan lamine zemin döşemelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle evlerde tercih edilen lamine parkeler çocuklu ailelerin de merak konusu. Emekleme döneminde zeminle sık sık temas eden çocuklarda lamine parkelerin etkisi var mıdır? İşte ailelerin de merak ettiği lamine parkelerin avantajları ve dezavantajları.

Tamamen doğal ve ahşap bir yapıya sahip olan lamine parke 2 katlı,3katlı ya da kontrplaklı olarak kullanıcıların tercihlerine sunulmaktadır. Brezilya’nın amazon ormanlarında yetişen ve tamamen doğal olan ağaçlardan üretilen lamine parke dokusu ve görünümündeki şıklığının ötesinde sağlık açısından da oldukça önem arz etmektedir.

 

Lamine Parkeler Hangi Malzemelerden Yapılır?

Meşe, köknar ve ladin gibi ağaçlardan da oluşan lamine parke her katmanında doğal malzemeler taşır. Ergonomik ve kullanışlı yapısıyla da sıklıkla tercih edilmektedir. Lamine parkelerin bir diğer avantajı ise kullanıma hazır halde getirilmesidir. Gerekli tüm işlemler fabrikada yapılırken evlerde paketinden çıkıp birbirine monte edilmesi işleminden hemen sonra kullanılabilir hale gelmektedir. Hızlı ve kullanışlı yapısıyla da kişilerin son zamanlardaki tercihi haline gelmiştir.

Masif parkelere göre kullanımı daha hızlı olan lamine parkeler ortalama bir dairede gün içinde kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Doğal yapısıyla da suya dayanıklıdır ve asla kabarma yapmamaktadır. Bu durumda bebekli aileleri oldukça rahatlatmaktadır. Çocuklu ailelerin genel olarak korkusu malzemenin aşınmasıdır. Aşınan lamine parke kolayca tamir edilebilmektedir ve genel olarak da masrafı çok az olmaktadır. Ayrıca parkeler birbirine dik şekilde monte edildiğinden asla açılma gibi sorunlarla karşılaşılmayacaktır.

 

Lamine Parke Fiyatları

Fiyat olarak bakıldığında da dayanıklılığı ve kullanışlılığı bakımdan oldukça uygun fiyatlara yapılmaktadır. Lamine parkeler kolay aşınmayacağından dolayı evlerde uzun yıllar boyunca renk değişimine uğramadan ve doğallıkla kullanılmaktadır. Ürün performans fiyat karşılaşması yapıldığında lamine parkelerin avantajı da görünmektedir.

 

Lamine parkelerin en çok tercih edilme sebepleri :

 

– Montajın kolay olması

 

– Doğal olması

 

– Parkelerin kabarmaması

 

– Uzun süre kullanılabilmesi

 

– Tamiratın kolay olması

 

Kullanılan ürüne göre ve kesim türüne göre de değişen fiyatlar kıyaslandığında şıklığı ve doğallığı ön planda tutmak gerekir. Böylece fiyat performans bakımından oldukça verim alınmaktadır.  Silopi Gazetesi