Silopi belediyesi Kış öncesi Çalışmalarına Hız Kattı

Silopi Belediyesi bünyesinde ilçedeki altyapı ve kanalizasyon çalışmaları devam ederken bir taraftan da tarihi İpekyolu asfaltlama çalışmaları da sürüyor. Son olarak Adalet Sarayının yan tarafında bulunan sokakta döşenen su boru hattının ardından, elektrik kabloları DEDAŞ’a bağlı ekiplerce yer altına döşendi. Kış aylarında yoğun yağışlardan dolayı zarar gören kabloların, elektrik kesintilerine engel olmaması için elektrik ana […]

Silopi belediyesi Kış öncesi Çalışmalarına Hız Kattı
Silopi belediyesi Kış öncesi Çalışmalarına Hız Kattı
baykal
  • Yayınlanma24 Kasım 2017 09:15
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:51

Silopi Belediyesi bünyesinde ilçedeki altyapı ve kanalizasyon çalışmaları devam ederken bir taraftan da tarihi İpekyolu asfaltlama çalışmaları da sürüyor.

Son olarak Adalet Sarayının yan tarafında bulunan sokakta döşenen su boru hattının ardından, elektrik kabloları DEDAŞ’a bağlı ekiplerce yer altına döşendi. Kış aylarında yoğun yağışlardan dolayı zarar gören kabloların, elektrik kesintilerine engel olmaması için elektrik ana hatları yeraltına döşenecek. Belediye tarafından ilçedeki yürütülen çalışmalar hızla devam ederken öte yandan asfaltlama çalışmaları da devam ediyor.

İpekyolu Caddesine Sıcak Asfalt Dökümüne Başlandı

İlçe merkezinde bulunan ve daha önceleri Uluslar Arası İpek yolu olarak kullanılan cadde üzerinde asfalt döküm işi ile kaldırım çalışmalarına hız verildi. İş makineleri tarafından kaldırılan eski asfaltın yerine TMT olarak adlandırılan sıcak asfalt  dökülerek silindir ile düzenleme yapıldı.

TMT işlerinin bitiminin ardından sıcak asfalt dökümüne başlandı.

Sıcak asfalt dökümünün başlaması ile Belediye Başkan Yardımcılarından  Abdullah ÖKTEN ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Şirin Saygıdar İpek yolundaki çalışmaları yerinde inceleyerek çalışma aşamaları hakkında bilgi aldı ve çalışmaların titizlikle kısa bir süre içinde sona ermesi yönünde bilgi veren yetkililer diğer çalışmaları incelemek üzere ayrıldı.

Su sorununun % 90’ı çözüldü..

Altyapıyı güçlendirme çalışmaları kapsamında Yenişehir mahallesinde kanalizasyon boru hatları döşemeye başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Abdullah ÖKTEN ile Fen İşleri Müdürü Mehmet Şirin Saygıdar, Belediyenin  ilçe merkezinde belediye çalışmalarının ulaştığı alanlar da çalışmalara hız verdiklerini ve  görevi devraldıkları günden bu yana ilçenin en büyük sorunlarından biri olan su sorununu %90 çözmüş hale getirdiklerini  ayrıca kanalizasyon boru hatları döşeyerek alt yapıyı daha da güçlendirdiklerini ifade ettiler.

Ayrıca cadde ve sokak aralarına döşenen kanalizasyon ana hatlarında yeni şehir mahallesinde artık sıkıntılar yaşanmayacak, atık suların tamamen kanalizasyon boru hattından geçerek belirlenen alana gönderileceğini ve Katı Atık Su Arıtma tesisinin de kısa zaman da ihaleye verilip, ilçede belirlenen alan da temel atma töreni ile yapımına başlanacak.