SİLOPİ GÜCÜ SPOR KULÜBÜ KURULDU

Silopi’de yeni bir spor kulübü kuruldu. Kaymakam Cihat Koç ilk antrenmana çıkan takım ile bir araya geldi. Silopi Gücü spor’un şehir stadında gerçekleştirdiği ilk antrenmanı Silopi Kaymakamı Cihat Koç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Öner Akdan, Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen ve kulüp yöneticileri izledi. Futbolcularla […]

SİLOPİ GÜCÜ SPOR KULÜBÜ KURULDU
SİLOPİ GÜCÜ SPOR KULÜBÜ KURULDU
Haber Merkezi
  • Yayınlanma28 Eylül 2023 04:44

Silopi’de yeni bir spor kulübü kuruldu. Kaymakam Cihat Koç ilk antrenmana çıkan takım ile bir araya geldi.

Silopi Gücü spor’un şehir stadında gerçekleştirdiği ilk antrenmanı Silopi Kaymakamı Cihat Koç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Öner Akdan, Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen ve kulüp yöneticileri izledi. Futbolcularla bir araya gelen Kaymakam Cihat Koç hayırlı olsun dileklerini ilettikten sonra takıma her türlü desteği vereceklerini söyledi. Futbolculara centilmenlik konusunda tavsiyelerde bulunan Kaymakam Koç, “Biz hiçbir gencimizi hiçbir çocuğumuzu daha doğrusu hiçbir vatandaşlarımızı herhangi bir kişinin yada kurumun inisiyatifine, insafına bırakmayız. Allah’a çok şükür Devletimiz alidir. Burada gördüğümüz tablo şudur. Burada gençlerimiz birkaç kişinin inisiyatifine kalmış vatandaşta, esnafta, işadamı da bu düzenden sıkılmış vaziyettedir ve bununla birlikte toplanan paralar vardı. Ama ortada bir başarı olmadığı gibi yetişen bir nesilde yoktu. Haliyle Silopi halkı çok alicenap bir yer. Yani özellikle gördük yakında deprem sürecinde hep acıda birleşen bir halk. Bugüne kadar hep acı birleştirmiş bu halkı. Ama biz istiyoruz ki bu halk artık acıda değil, başarıda birleşsin, sevinçte birleşsin” diye konuştu.

Konuşmanın ardından futbolculara tatlı ikramı yapıldı. Kaymakam Cihat Koç’a forma hediye edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi yapıldı.