Reklam

Silopi Kızılay’dan 16 engelliye tekerlekli sandalye

Silopi Kızılay şubesi 16 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı. Kızılay Silopi şubesi tarafından daha önceden tespitleri yapılan çocuk ve yaşlı 16 kişiye tekerleklik sandalyelerini evlerinde teslim etti. Şube yönetimi, kadın ve genç Kızılay ekipleri ile farklı mahallelerde oturan adreslere giden Kızılay ekipleri tekerlekli sandalyeleri dağıttı. Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu sağ tarafı felç olan Ömer Ak’ın evini […]

Silopi Kızılay’dan 16 engelliye tekerlekli sandalye
Silopi Kızılay’dan 16 engelliye tekerlekli sandalye
Haber Merkezi
  • 12 Aralık 2022 10:30

Silopi Kızılay şubesi 16 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.

Kızılay Silopi şubesi tarafından daha önceden tespitleri yapılan çocuk ve yaşlı 16 kişiye tekerleklik sandalyelerini evlerinde teslim etti. Şube yönetimi, kadın ve genç Kızılay ekipleri ile farklı mahallelerde oturan adreslere giden Kızılay ekipleri tekerlekli sandalyeleri dağıttı.

Geçirdiği bir rahatsızlık sonucu sağ tarafı felç olan Ömer Ak’ın evini ziyaret eden Kızılay ekipleri tekerlekli sandalyeyi hediye etti. Ömer Ak’ın Uğur oğlu Ak, “İki yıldır bu vaziyetteydi. Kalp krizi ve beyin kanaması geçirdi. Sağ tarafından felç oldu.” Diyerek  verilen hediye için Kızılay’a teşekkür etti.

Kızılay Silopi şube başkanı Murat Tatar, “10 gün önce taleplerimizi genel merkezimize ilettik. Kısa süre içerisinde tarafımıza tekerlekli sandalyeleri gönderdiler. Bizlerde bugün hem Kızılay şube yönetimi hem genç Kızılay hem de kadın Kızılay olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tekerlekli sandalyelerini hediye ederek yüzlerindeki gülümsemeye ortak olacağız” dedi.