Reklam

Silopi Polisevinde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı

Sürekli operasyonlara ev sahipliği yapan Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü bu sefer mutluluk operasyonuna ev sahipliği yaptı. Silopi ilçe Emniyet müdür yardımcısı, Polisevi’nde düzenlenen görkemli düğün ile hayatını bir doktor ile birleştirdi. Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü Emniyet müdür yardımcısı Niyazi Uçal, kurulduğu 2006 yılından bu yana ilk kez Silopi Polisevi’nde düzenlenen görkemli düğün ile hayatını Van […]

Silopi Polisevinde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı
Silopi Polisevinde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı
Haber Merkezi
  • 27 Haziran 2022 09:21

Sürekli operasyonlara ev sahipliği yapan Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü bu sefer mutluluk operasyonuna ev sahipliği yaptı. Silopi ilçe Emniyet müdür yardımcısı, Polisevi’nde düzenlenen görkemli düğün ile hayatını bir doktor ile birleştirdi.

Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü Emniyet müdür yardımcısı Niyazi Uçal, kurulduğu 2006 yılından bu yana ilk kez Silopi Polisevi’nde düzenlenen görkemli düğün ile hayatını Van doğumlu Psikolog doktor Havva Işık ile birleştirdi. İlçe Emniyet Müdür yardımcısı damat Niyazi Uçal ile gelin psikolog doktor Havva Işık’ın mesai arkadaşlarının geniş katılımı ile yapılan düğünde Havva ve Niyazi Uçal çiftinin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Yapıldığı 2006 yılından bu yana ilk kez Silopi Polisevinde gerçekleşen görkemli düğüne gelin ile damatın aile ve mesai arkadaşlarının yanı sıra Şırnak bölgesinin iş insanları ve sivil toplum kuruluşları ile Silopi belde belediyeleri başkanları, siyasi parti başkanları katıldı.

Silopi polisevinde gerçekleşen düğün merasimi adeta iş dünyası ile devlet ekranıyla siyaset dünyasını bir araya getirdi.

Cumartesi  günü saat 19:00’da Silopi Polisevi’nde düzenlenen düğün merasimine yoğun katılım oldu. Havai fişeklerle startı verilen düğün İzmirli damadın zeybek oyunu ve bölgenin vazgeçilmezi halay ile devam etti.

Havva ve Niyazi çifti alkışlar eşliğinde polisevi bahçesine girerken, çiftin aileleri ve arkadaşları çifti tek tek tebrik etti. Tebrikleri kabul eden gelin ile damat misafirlerin masalarını tek tek gezerek hoş geldin dileklerinde bulundu.

Resmi Nikahları Polisevi bahçesinde Belediye başkanı Tatar tarafından kıyıldı

Silopi Başverimli Belediye başkanı Medeni Tatar tarafından kıyılan resmi nikah sonrası evlilik cüzdanı gelin Psikolog doktor Havva Işık’a verildi.

Şahitliklerini Silopi İlçe emniyet müdürü İzzet Karaduman ile gelinin dayısı Mali Müşavir Senar Başak’ın yaptığı Nikah sonrası gelin ile damadı tebrik eden Başverimli belediye başkanı Medeni Tatar; Milletimizin huzur ve güvenliği için yapmış olduğunuz mücadelenin mutlu bir yuva huzurlu bir aile ortamın oluşması için de mücadele etmenizi dilerim.Çıktınız bu yolda birbirinize yoldaş olmanızı hastalıkta ve sağlıkta kenetlenip her geçen gün sizin birbirinize olan sevginizin saygınızın dahada katlanmasını diliyor,bu güzel nikah törenine katılım sağlayarak çiftimizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize katılımcılarımıza  teşekkür eder tekrardan mutluluklar dilerim. Temennilerinde bulundu.

Nikah merasimi sonrası takı törenine geçildi

Pasta kesimi, halay ve  oyunların ardından düğün merasimine katılanlar takı için sıraya girdi. Takı töreninin ardından gelin ile damadın davetlileri çift ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yıllar sonra ilk kez polisevinde bir düğünün yapılmasından kaynaklı hoşnut olan davetliler, bu güzel görüntülere vesile olan Havva ile Niyazi çiftine mutluluklar dileyip polisevinden ayrıldılar.