Reklam

Silopi’de Ak Parti’nin İl Genel Meclisi Üyeleri Belli Oldu

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti İl Genel Meclisi Üyeliğine Silopi’den başvuru yapan adaylar belli oldu. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim takvimi doğrultusunda, aday listelerinin sunulması ve değerlendirilmesi süreci tamamlandı. 20 Şubat tarihinde siyasi partiler ve bağımsız adaylar, adaylık başvurularını il ve ilçe seçim kurullarına teslim etti. Takip eden […]

Silopi’de Ak Parti’nin İl Genel Meclisi Üyeleri Belli Oldu
Silopi’de Ak Parti’nin İl Genel Meclisi Üyeleri Belli Oldu
Haber Merkezi
  • 4 Mart 2024 15:58
  • 15 Nisan 2024 08:54

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ak Parti İl Genel Meclisi Üyeliğine Silopi’den başvuru yapan adaylar belli oldu.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim takvimi doğrultusunda, aday listelerinin sunulması ve değerlendirilmesi süreci tamamlandı. 20 Şubat tarihinde siyasi partiler ve bağımsız adaylar, adaylık başvurularını il ve ilçe seçim kurullarına teslim etti. Takip eden günlerde, kurullar tarafından yapılan incelemeler neticesinde eksiklikler belirlendi ve partiler ile adaylardan bu eksikliklerin giderilmesi istendi.

Sürecin ardından, tüm eksikliklerin giderilmesiyle birlikte kesinleşen aday listeleri, il ve ilçe seçim kurulları tarafından kamuoyuna açıklandı. Kesinleşen listeler, ilgili kurul binalarında vatandaşların bilgisine sunuldu. Buna göre Silopi’de AK Parti’nin İl Genel Meclisi Üyeleri sırasıyla Cedan Kunur, Selahattin Sarboğa, Mehmet Çetin Durak, Kemal Araka ve Adem Çakmakçı olarak belirlendi.