Reklam

SİLOPİ’DE ANNE SÜTÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Silopi Devlet Hastanesi tarafından bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemine dikkat çekildi. Silopi Devlet Hastanesi personelleri tarafından bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemine dikkat çekmek için stant açıldı. Hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarına verilen eğitimde bebeklerin sağlığını korumak için anne sütünün önemi anlatıldı. Anne sütünün ilk 6 ay boyunca bebeğin tüm besin öğesi gereksinmelerini […]

SİLOPİ’DE ANNE SÜTÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
SİLOPİ’DE ANNE SÜTÜ FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
Haber Merkezi
  • 10 Ekim 2023 05:05

Silopi Devlet Hastanesi tarafından bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemine dikkat çekildi.

Silopi Devlet Hastanesi personelleri tarafından bebeklerin anne sütü ile beslenmesinin önemine dikkat çekmek için stant açıldı.

Hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarına verilen eğitimde bebeklerin sağlığını korumak için anne sütünün önemi anlatıldı.

Anne sütünün ilk 6 ay boyunca bebeğin tüm besin öğesi gereksinmelerini karşılaması, kolayca sindirilebilmesi ve çeşitli hastalıklara karşı koruması açısından önemli olduğu belirtilerek, anne sütünün canlı hücreler, hormonlar, aktif enzimler, antikorlar ve pek çok diğer benzersiz bileşenleri içeren dinamik bir besin olduğu dile getirildi.