Reklam

Silopi’de bilgi yarışmasının finali yapıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar arası bilgi yarışmasının birincisi Dicle Ortaokulu oldu. 5.,6.,7. ve 8. sınıflardan oluşan ve 40 Ortaokul’dan 160 öğrencinin katıldığı bilgi yarışmansın finali Bahçeşehir kolejinde yapıldı. Programa Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 3’erli 12 gruba ayrılan öğrencilere Matematik, […]

Silopi’de bilgi yarışmasının finali yapıldı
Silopi’de bilgi yarışmasının finali yapıldı
Haber Merkezi
  • 9 Mart 2020 11:17

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar arası bilgi yarışmasının birincisi Dicle Ortaokulu oldu.

5.,6.,7. ve 8. sınıflardan oluşan ve 40 Ortaokul’dan 160 öğrencinin katıldığı bilgi yarışmansın finali Bahçeşehir kolejinde yapıldı. Programa Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Sait Uysal, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 3’erli 12 gruba ayrılan öğrencilere Matematik, Türkçe’den 4’er soru, Fen Sosyal Bilimler’den 3’er soru İngilizce, Din Kültürü ve Genel Kültür’den ise 2’şer soru olmak üzere toplamda 20 soru soruldu. Dicle Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Şehit Üsteğmen Ahmet Konuksever Ortaokulu finale kaldı Finalde Dicle Ortaokulu tüm sorulara doğru cevap vererek birinci oldu.

Bilgi yarışmasında birinci olan yarışmacılara Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş çeyrek altın hediye etti. Diğerler öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.