Silopi’de Gaziler Unutulmadı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Silopi kaymakamlık binası önünde düzenlenen tören de, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş, 17. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silopi Şube Başkanı Mehmet Eren Atatürk büstüne çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Tören de Türkiye […]

Silopi’de Gaziler Unutulmadı
Silopi’de Gaziler Unutulmadı
baykal
  • Yayınlanma20 Eylül 2018 11:28
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:50

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Silopi kaymakamlık binası önünde düzenlenen tören de, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş, 17. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silopi Şube Başkanı Mehmet Eren Atatürk büstüne çelenk sundu, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Tören de Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silopi Şube Başkanı Mehmet Eren; “Bugün, Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasını müteakip bu savaşta gazi olan başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 günü mareşallik rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesini coşku ile kutluyoruz.

Biz gaziler, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize göstermiş olduğu ilkeler ışığında bu aziz vatanın bir karış toprağına halel getirtmemek için vatan ve millet sevgisiyle canımızı feda eylemeye şu an dahi hazırız. Kahraman Türk ordusunun Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Kore’de, Kıbrıs’ta, terörle mücadele sırasında şehitlik mertebesine ulaşmış gazilik unvanını hak kazanmış her neferini bu yüce millet, öz evladı gibi bağrına basmıştır.

Tüm bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizin kahraman Türk ordusunun ve yüce milletimizin gaziler gününü kutluyorum” diye konuştu.

Etkinlik daha sonra 17. Zırhlı Tugay Komutanlığında devam etti, burada şehit ve gazi yakınlarına ikram yapıldı. Son olarak İlçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş, İlçe Jandarma Komutanı Cem Yalçın Türkiye Muharip Gaziler Derneği Silopi Şubesini ziyaret etti.