Silopi’de İhracatçıların Sorunları Masaya Yatırıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde ihracatçıların sorun ve talepleri masaya yatırıldı. Silopi’de 2 yıldır açılmayan un beyannamesinin Aralık ayında açılması için yeşil ışık yakıldı. Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak), (SİLOPİ GAZETESİ)  Silopi’de Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği DAİB tarafından ihracatçılar yönelik bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Habur Sınır Kapısı üzerinden ihracat yapan şirketlerin sorunları masaya yatırıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Ticaret […]

Silopi’de İhracatçıların Sorunları Masaya Yatırıldı
Silopi’de İhracatçıların Sorunları Masaya Yatırıldı
Silopi GAZETESİ
  • Yayınlanma4 Aralık 2019 07:20
  • Güncelleme18 Ocak 2024 18:23

Şırnak’ın Silopi ilçesinde ihracatçıların sorun ve talepleri masaya yatırıldı. Silopi’de 2 yıldır açılmayan un beyannamesinin Aralık ayında açılması için yeşil ışık yakıldı.

Mehmet Selim YALÇIN/SİLOPİ (Şırnak), (SİLOPİ GAZETESİ)  Silopi’de Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği DAİB tarafından ihracatçılar yönelik bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda Habur Sınır Kapısı üzerinden ihracat yapan şirketlerin sorunları masaya yatırıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Habur Gümrük Müdürlüğü ve Irak Halil İbrahim Gümrük yetkilileri bir görüşme gerçekleştiren Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği DAİB Silopi Temsilcisi Şebap Taşkın, Irakla yaş sebze ve meyve konusunda yaşanan sıkıntılar, patates ve soğan analizlerin Silopi’de yapılması ile un beyannamelerin ilçede açılması konusunda olumlu sonuçlar aldıklarını söyledi.

Taşkın, “İhracatçılarımız yaşadığı sorunların çözümü için toplandık. Ankara’dan gelen Gümrükler Genel Müdürlüğünde ki heyetle birlikte kuzey Irak’taki Halil İbrahim Gümrüğündeki yetkililer ile görüştük. Yaş sebze ve meyve ihracatın ile ilgili sorunları dile getirdik. Bu sorunların çözüleceğini ifade ettiler.

Soğan ve patates analizleri Diyarbakır’da yapılıyor. Kaymakamız ve yetkililere analizlerin Silopi’de yapılması için talepte bulunduk. Analizlerin Silopi’de yapılması için çalışma yapılacağını belirttiler. Diğer bir sorun ise un beyannamesi 2 yıldır Silopi’de açılmıyor. Bu sorunlarla ilgili Sivil toplum örgütleriyle beraber Ticaret Bakanlıyla bir görüşme yaptık. Bu sorunumuzu dile getirdik. Ticaret bakanımız Aralık ayı içinde izin verileceğini bize söyledi” dedi.

Kayserinin en elit kayseri escort kadinlari sizler için listelendi..