SİLOPİ’DE KIBRIS GAZİNSİN EVİNİ DEVLET YENİLEDİ

Milli  Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nden Silopi’de görevlendirilen askeri personeller Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş’un evinde tadilat ve yenileme çalışması yaptı. Şırnak Valiliği koordinatörlüğünde, MSB bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen askeri personeller Cudi Mahallesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş’un (70) evinde mobilya, elektrik, su tesisatı, boya badana gibi bakım ve onarımını gerçekleştirdi. Kısa […]

SİLOPİ’DE KIBRIS GAZİNSİN EVİNİ DEVLET YENİLEDİ
SİLOPİ’DE KIBRIS GAZİNSİN EVİNİ DEVLET YENİLEDİ
Haber Merkezi
  • Yayınlanma11 Ocak 2024 11:22

Milli  Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nden Silopi’de görevlendirilen askeri personeller Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş’un evinde tadilat ve yenileme çalışması yaptı.

Şırnak Valiliği koordinatörlüğünde, MSB bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen askeri personeller Cudi Mahallesinde yaşayan Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş’un (70) evinde mobilya, elektrik, su tesisatı, boya badana gibi bakım ve onarımını gerçekleştirdi. Kısa süre tamamlanan tadilat ve onarımın ardından Silopi Kaymakamı Cihat Koç ve 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız Kıbrıs gazisini evinde ziyaret etti. Evin içinde incelemede bulunan Kaymakam Cihat Koç hane halkına evin durumundan memnun kalıp kalmadıklarını sorunca Gazi Abdulselam Buluş, “evlenmişim daha böyle temiz bir ev görmemişim” dedi.

Kaymakam Koç, Milli Savunma Bakanlığının daha öncede bölgede çalışmalar gerçekleştirdiğini hatırlattı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Şırnak Valisi Cevdet Atay’ın selamını ileten Kaymakam Koç aileye yeni evlerinde güle güle oturmalarını söyledi.

Kıbrıs Gazisi Abdulselam Buluş, “devlet bizim evimizi yaptı Allah razı olsun. Hiçbir zaman unutmayacağız. Ölüme kadarda çocuklarımda unutmasın, unutmasın ki kimse yapmadı devlet yaptı. Devlet kendi cebinden yaptı. Çok çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun” dedi.

Gazinin eşi Hayiç buluşta ise “Daha önce ev değildi, şimdi eve benzedi. Yeni yerleştim ve mutlu oldum” diyerek hayır duasında bulundu.