Silopi’de Öğretmenler günü…

Silopi İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü törenlerle kutlandı. Silopi’de yapılan etkinlikler çerçevesinde farklı dallarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi okullar ziyaret edilip Öğretmenlere karanfiller dağıtıldı. Tören, Silopi Koç İlk ve Ortaokulu bahçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından konferans salonundaki program ile devam etti. Şiir, gösteri ve okunan türkülerin ardından farklı dallarda […]

Silopi’de Öğretmenler günü…
Silopi’de Öğretmenler günü…
baykal
  • Yayınlanma25 Kasım 2017 07:58
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:51

Silopi İlçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü törenlerle kutlandı.

Silopi’de yapılan etkinlikler çerçevesinde farklı dallarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi okullar ziyaret edilip Öğretmenlere karanfiller dağıtıldı.

Tören, Silopi Koç İlk ve Ortaokulu bahçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Büstüne çelenk sunulmasının ardından konferans salonundaki program ile devam etti.

Şiir, gösteri ve okunan türkülerin ardından farklı dallarda yapılan yarışmalar da dereceye giren öğrencilere Şırnak Vali Yardımcısı Ümit Altay, Silopi Belediye Başkan Yardımcısı  Abdullah Ökten ve Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan ödül verdi.

Gerçekleşen törenin ardından Silopi Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Ökten, Kadın Eğitim Destek ve Kültür Merkezinde görev yapan öğretmenlerin gününü kutlayıp karanfil verdikten sonra  Kadın Eğitim Destek ve Kültür Merkezi müdiresi ile birlikte okullar ziyaret edildi.

Okulları ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Ökten’i Kadın merkezi müdiresi Gönül Ürgen’de eşlik etti. Okullarda eğitim veren öğretmenler ziyaret edilip karanfiller verildi. Başkan Yardımcısı  Kemal Ökten, Kültür Merkezi Müdiresi Gönül Ürgen ve Kadın merkezinde görevli kadınlar Yenişehir İlk ve Ortaokulu, Gazi Paşa İlk ve Orta okulu ve ilçe merkezinde bulunan birçok okulu gezerek  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlere karanfil verip günlerini kutladı.