SİLOPİ’DE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİN ÇİZİMLERİ BÜYÜLEDİ

Silopi Dicle ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı resim ve teknoloji sergisi büyüledi. Dicle ortaokulunda düzenlenen yılsonu görsel sanatlar ve teknoloji sergisinde 67 öğrenci eserlerini sergiledi. Ünlü ressamların yanı sıra çocukların kendi hayallerini tuvallere aktardığı sergide öğrenciler becerilerini yansıttı. Resimlerde detay ve ayrıntılara kadar dikkatle hazırlanan tuvaller 3 haftada hazırlandı. 6, 7 ve 8’inci sınıflarca hazırlanan sergide öğrenciler […]

SİLOPİ’DE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİN ÇİZİMLERİ BÜYÜLEDİ
SİLOPİ’DE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİN ÇİZİMLERİ BÜYÜLEDİ
Haber Merkezi
  • Yayınlanma15 Haziran 2023 13:23
  • Güncelleme21 Haziran 2023 13:27

Silopi Dicle ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı resim ve teknoloji sergisi büyüledi.

Dicle ortaokulunda düzenlenen yılsonu görsel sanatlar ve teknoloji sergisinde 67 öğrenci eserlerini sergiledi. Ünlü ressamların yanı sıra çocukların kendi hayallerini tuvallere aktardığı sergide öğrenciler becerilerini yansıttı. Resimlerde detay ve ayrıntılara kadar dikkatle hazırlanan tuvaller 3 haftada hazırlandı. 6, 7 ve 8’inci sınıflarca hazırlanan sergide öğrenciler kendi eserlerini gelen davetlilere aktarıp tanıtımını gerçekleştirdi.

Dicle Ortaokulu Görsel Sanatlar öğretmeni Onur Şahin, “görsel sanatlar ve teknoloji tasarım sergimizi gerçekleştirdik. Bu sergimizde öğrencilerimizin hayal güçleri ve ünlü ressamlarımızın eserleri ile çalıştık. Öğrencilerimiz kendi hayallerini dışa yansıtırken tuvallere aktardılar. Bu sayade hem öğrencilerimizin bakış açıları değişmiş oldu hem de bölgemizde görsel sanatlar ve teknoloji tasarımın iyi bir şekilde iyi bir yere getirmeye çalıştık” dedi.

İstanbul’da bulunan Kız kulesi resmini 3 haftada tuvale döken öğrenci Meleknur Kunur, İstanbul manzarasını gerçekçi ve güzel yansıtmak için Kız Kulesi resmini yaptığını söyledi.

Resim dersini çok sevdiğini anlatan Suna Olcar, “kendimi geliştirmek istedim. Yeteneğimi tuvallere dökmek istedim. Yeteneğimi küçüklükten keşfettim. Bunları sergilemek istedim. İleride büyük bir ressam yada öğretmen olmak istiyorum” diye konuştu.