Reklam

SİLOPİ’DE SICAKLARDAN BUNALAN ATÖLYE USTASI ARACINA SU KLİMASI TAKTIRDI

Silopi’de demir doğrama ustası sıcaklıklarla baş edemeyince aracına hurda malzemelerden su kliması taktırdı. Silopi’de bu yaz sıcaklıklar mevsim normallerin üzerinde seyredince demir doğrama ustası Hazım Zeyrek serinlemek için kamyonet aracı için çözüm aradı. Evde gördüğü bir su klimasından etkilenen Zeyrek bunu aracına monte etmeyi tasarladı. 2010 model kamyonetinde klima olmayan Zeyrek, 20 bin lira maliyetli […]

SİLOPİ’DE SICAKLARDAN BUNALAN ATÖLYE USTASI ARACINA SU KLİMASI TAKTIRDI
SİLOPİ’DE SICAKLARDAN BUNALAN ATÖLYE USTASI ARACINA SU KLİMASI TAKTIRDI
Haber Merkezi
  • 21 Eylül 2023 04:22
  • 28 Eylül 2023 04:26

Silopi’de demir doğrama ustası sıcaklıklarla baş edemeyince aracına hurda malzemelerden su kliması taktırdı.

Silopi’de bu yaz sıcaklıklar mevsim normallerin üzerinde seyredince demir doğrama ustası Hazım Zeyrek serinlemek için kamyonet aracı için çözüm aradı. Evde gördüğü bir su klimasından etkilenen Zeyrek bunu aracına monte etmeyi tasarladı. 2010 model kamyonetinde klima olmayan Zeyrek, 20 bin lira maliyetli klimayı hurda malzemelerle 1000 TL’ye tasarlayarak aracına monte etti. Su klimasının elektriğini aküye bağlayarak çalıştıran Zeyrek artık aşırı sıcaklardan etkilenmeden serinlemenin yolunu buldu.

Zeyrek, “demir doğrama işi yapıyorum. Bildiğiniz gibi bölgemizde son yılların en sıcak mevsimini yaşıyoruz. Yaşanan pahalılıklardan dolayı klimamızı kendimiz yaptık. Normal gaz kliması yapsak 20.000 TL’ye masraf oluyor. Biz de bunu en düşük maliyetle 1000 TL’ye yaptık. Hurdacıdan eski bir fan getirdik. Bir de küçük bir su pompası aldık. Arabanın arkasında gördüğünüz gibi bir kabin de yaptık. Su peteği yaptık. Allah’a şükür şu an devamlı soğuk hava içeri giriyor. Serin hava alıyoruz” diye konuştu.

21