Reklam

SİLOPİ’DE SICAKLIKLAR HAFTA SONU ARTACAK

Silopi’de hafta boyunca en düşük sıcaklık değerinin 23, en yüksek sıcaklık değerinin ise 43 derece olması tahmin ediliyor. Aşırı mevsim sıcaklıkları üzerinde seyreden Silopi’de sıcaklar hafta sonu 2 ile 3 derece artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre sıcaklıkların Silopi’de Cuma 41, Cumartesi 43 ve Pazar 42 derece olması bekleniyor. Nem oranın ise yüzde 48’ten […]

SİLOPİ’DE SICAKLIKLAR HAFTA SONU ARTACAK
SİLOPİ’DE SICAKLIKLAR HAFTA SONU ARTACAK
Haber Merkezi
  • 1 Eylül 2023 06:57

Silopi’de hafta boyunca en düşük sıcaklık değerinin 23, en yüksek sıcaklık değerinin ise 43 derece olması tahmin ediliyor.

Aşırı mevsim sıcaklıkları üzerinde seyreden Silopi’de sıcaklar hafta sonu 2 ile 3 derece artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre sıcaklıkların Silopi’de Cuma 41, Cumartesi 43 ve Pazar 42 derece olması bekleniyor. Nem oranın ise yüzde 48’ten yüzde 22’ye inmesi tahmin ediliyor.

Güneydoğu’da hava sıcaklığında 2 ila 4 derece artış bekleniyor

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bugün itibariyle hafta sonuna kadar hava sıcaklığında 2 ila 4 derece artış beklediklerini bildirdi.

Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bölge genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, bugün başlayarak hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üzerine çıkması beklendiği belirtildi.

Hava sıcaklıklarının bölgede 2 ila 4 derece mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin edildiği, 2 Eylül Cumartesi günü mevsim normallerine düşmesi beklendiği kaydedildi.
Açıklamada, sıcak havanın etkili olduğu bölgede kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmekte olduğu ifadelerine yer verildi.

Beklenen sıcaklık değerleri ise şöyle:
“Diyarbakır : 35-40
Şanlıurfa:35-39
Mardin:31-36
Siirt:33-38
Batman : 36-41
Şırnak:30-36”

Yurtta hava durumu

Doğu Akdeniz Toroslar mevkii, Adana, Osmaniye ve İskenderun Körfezi ile Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor
Yurdun doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz Toroslar mevkii, Adana, Osmaniye ve İskenderun Körfezi ile Bitlis, Şırnak, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normalin 3-9 derece üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 34
İstanbul: Az bulutlu ve açık 32
İzmir: Az bulutlu ve açık 32
Adana: Parçalı bulutlu, bu sabah kıyı kesimleri ile öğleden sonra ve akşam saatlerinde kuzey çevreleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34
Antalya: Az bulutlu ve açık 30
Samsun: Az bulutlu 33
Trabzon: Az bulutlu 30
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 26
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34