Silopi’de vatandaşlar zaruri hallerde dışarı çıkıyor

Silopi ilçesinde mevsim normalleri üzerinde yaşanan sıcaklıkta vatandaşlar zorunlu hallerde dışarı çıkıyor.   Silopi serin geçen bahar aylarının ardından yaz sıcakları ile kavrulmaya başladı. Termometrelerin 45 dereceyi gösterdiği Silopi’de esnaf ve vatandaşlar zor olmadıkça dışarıya çıkmıyor. Cadde ve sokaklarda yaşanan yoğunluk sıcaklıklarla birlikte azaldığı görüldü. Çarşıya zorunlu kaldığı için çıktığını söyleyen Salih Ülger, “Bugün hava […]

Silopi’de vatandaşlar zaruri hallerde dışarı çıkıyor
Silopi’de vatandaşlar zaruri hallerde dışarı çıkıyor
Haber Merkezi
  • Yayınlanma11 Temmuz 2023 22:22
  • Güncelleme17 Temmuz 2023 22:28

Silopi ilçesinde mevsim normalleri üzerinde yaşanan sıcaklıkta vatandaşlar zorunlu hallerde dışarı çıkıyor.

 

Silopi serin geçen bahar aylarının ardından yaz sıcakları ile kavrulmaya başladı. Termometrelerin 45 dereceyi gösterdiği Silopi’de esnaf ve vatandaşlar zor olmadıkça dışarıya çıkmıyor. Cadde ve sokaklarda yaşanan yoğunluk sıcaklıklarla birlikte azaldığı görüldü.

Çarşıya zorunlu kaldığı için çıktığını söyleyen Salih Ülger, “Bugün hava çok sıcak. Mevsim normalleri üzerinde sıcaklık hissediyoruz. Çöl iklimi gibi bir sıcaklık yaşıyoruz. İşimiz olmazsa dışarı çıkmıyoruz. Gölgede beklediğim halde şuanda bile terliyorum” diye ifade etti.

 

Silopili esnaf Selim Taşkın da “ ilçemiz çok sıcak. Termometreler 48-49 gösteriyor. Dışarıya çıkıyoruz sıcaktan dayanamıyoruz. Mecburen çıkıyoruz. Hayatı idame ettirmek için çalışıyoruz. Sıcak olsun yada olmasın bir şekilde dışarı çıkmamız gerekiyor. Zaruri olduğu için çıkıyoruz. Ticari anlamda esnaf olduğumuz için işlerimizi yapmak için çıkıyoruz. Yoksa mecburi olmazsa bu sıcakta kimse dışarıya çıkmaz” dedi.