Silopi’de yaya yol çizgileri ve trafik levhaları yenileniyor

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki tali ve bağlantı yolların tamamındaki trafik uyarıcı, ikaz ve bilgi levhalarında düzenleme yapıldı yaya geçiş alanlarının da boyaları yenilendi. Silopi Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ilçe genelindeki ana arterler ve tali yollarda çalışma başlattı. Yaya ve araçların yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanılması için öncelikle yayaların yoğun kullandıkları bölgelerdeki ikaz ve […]

Silopi’de yaya yol çizgileri ve trafik levhaları yenileniyor
Silopi’de yaya yol çizgileri ve trafik levhaları yenileniyor
Haber Merkezi
  • Yayınlanma4 Ekim 2022 06:28
  • Güncelleme4 Ekim 2022 06:31

Şırnak’ın Silopi ilçesindeki tali ve bağlantı yolların tamamındaki trafik uyarıcı, ikaz ve bilgi levhalarında düzenleme yapıldı yaya geçiş alanlarının da boyaları yenilendi.

Silopi Belediyesi Fen işleri müdürlüğü ilçe genelindeki ana arterler ve tali yollarda çalışma başlattı. Yaya ve araçların yolları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanılması için öncelikle yayaların yoğun kullandıkları bölgelerdeki ikaz ve bilgi levhalarında düzenlemeler yapıldı.

Okul önlerinde yaşanan trafik ve yaya yoğunluğunu da göz önünde bulunduran Silopi Belediyesi, öğrencilerin okul giriş çıkışlarını daha güvenli hale getirmek için kasis çalışmalarını artırdı. Okul önlerindeki yollarda kasis bulunmayan yerlere yeni kasisler yerleştirdi, yıpranan ve bozulan yerleri de yeniliyor.

Belediye ekipleri, yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek ve çizgilerin daha iyi görünebilmesi için termoplastik boyası kullandı. Belediye ekipleri, ayrıca kent genelinde kaybolan yol çizgileri, yaya geçitleri ile yıpranan trafik uyarı levhalarını da yeniliyor. Yol çizgisi çizme çalışmaları, kent genelinde boyası silinmiş cadde, sokak ile yaya geçitlerinin yoğun olduğu yerlerde devam edecek.