Reklam

Silopi’de Yürüme Engelli Kızın Akülü Araç Sevinci

Silopi ilçesinde bedensel engelli 10 yaşındaki Güllü Acar’ın akülü araç hayali hayırsever iş insanları tarafından gerçekleştirildi. Silopi Cumhuriyet Mahallesinde oturan doğuştan yürüme engeli bulunan Güllü Acar’ın tek hayali bir akülü araç sahibi olmaktı. Konuşma güçlüğü de yaşayan Güllü’nin ailesi kızları için girişimlerde bulunarak Yaşama Destek derneği yönetim kurulu üyesi Semire Azizoğlu ile görüştü. Semire Azizoğlu’nun […]

Silopi’de Yürüme Engelli Kızın Akülü Araç Sevinci
Silopi’de Yürüme Engelli Kızın Akülü Araç Sevinci
Haber Merkezi
  • 22 Şubat 2024 06:34
  • 15 Nisan 2024 08:56

Silopi ilçesinde bedensel engelli 10 yaşındaki Güllü Acar’ın akülü araç hayali hayırsever iş insanları tarafından gerçekleştirildi.

Silopi Cumhuriyet Mahallesinde oturan doğuştan yürüme engeli bulunan Güllü Acar’ın tek hayali bir akülü araç sahibi olmaktı. Konuşma güçlüğü de yaşayan Güllü’nin ailesi kızları için girişimlerde bulunarak Yaşama Destek derneği yönetim kurulu üyesi Semire Azizoğlu ile görüştü. Semire Azizoğlu’nun iletişime geçtiği iş insanları Sefa Ayçiçek ve Osman Kalander engelli kızın akülü aracının alınmasını sağlayarak aileye ulaştırmak üzere dernek yetkililerine gönderdi. Vakit kaybetmeyen dernek Başkanı Halil Azizoğlu ve üyeleri akülü aracı sahibine teslim etti. Akülü aracına kavuşan Güllü Acar ilk defa bir akülü araca binmenin mutluluğunu yaşadı. Anne Fatma Acar yardım yapan ve aracı olanlara teşekkür etti. Yaşama Destek derneği başkanı Halil Azizoğlu, yaptıkları yardım için iş insanları Sefa Ayçiçek ve Osman Kalander’e teşekkür etti. Azizoğlu, “Yaşama destek derneği olarak ve yönetim kurulu üyemiz Semire Azizoğlu’nun girişimleri ile engelsiz yaşam dostumuz Güllü kızımıza akülü aracı gönderdiler. Canı gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. Engelsiz yaşam neferleri ve dostlarına selam olsun” dedi.