Reklam

SİLOPİ’DEN İLK DEFA BİR ANTRENÖR UEFA B EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI

Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen UEFA B eğitim programına Şırnak’ın Silopi ilçesinden ilk kez bir antrenör atıldı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol direktörlüğü tarafından 6-16 Mart tarihleri arasında Antalya Manavgat ilçesinde UEFA B antrenör eğitim programının birinci etabı sona erdi. Eğitimlere katılan 1960 Silopispor Teknik direktör Suat Tülo 9 gün boyunca eğitim aldıklarını söyledi. Eğitimlerin çok […]

SİLOPİ’DEN İLK DEFA BİR ANTRENÖR UEFA B EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI
SİLOPİ’DEN İLK DEFA BİR ANTRENÖR UEFA B EĞİTİM PROGRAMINA KATILDI
Haber Merkezi
  • 27 Mart 2023 07:46
  • 7 Nisan 2024 11:07

Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen UEFA B eğitim programına Şırnak’ın Silopi ilçesinden ilk kez bir antrenör atıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol direktörlüğü tarafından 6-16 Mart tarihleri arasında Antalya Manavgat ilçesinde UEFA B antrenör eğitim programının birinci etabı sona erdi.

Eğitimlere katılan 1960 Silopispor Teknik direktör Suat Tülo 9 gün boyunca eğitim aldıklarını söyledi. Eğitimlerin çok verimli geçtiğini anlatan Tülo, “UEFA B düzeyinde aksaray escort gerçekleşen eğitimlerde 2. Etap Ağustos’ta Erzurum’da yapılması planlanıyor. 2. Etaptan sonra aday antrenörler olarak UEFA B diplomasını almaya hak kazanacağız” dedi.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in bizzat başında bulunduğu antrenör eğitim programları, “Gerçek Temelli”, “Akıcı Oyun İçinde” ve “Aday Antrenör Odaklı” olarak
oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.

UEFA B Lisans Kursunu bitiren UEFA B Lisans Aday Antrenörüne kurs sonunda en az 2 yarı sezon çalışarak dolduracağı antrenör çalışma ve ödev dosyası verilir. Bu süre içerisinde aday yerinde ve her bir yarı sezon için en az üç defa olmak üzere denetlenir. TFF Deneticisi her sezon sonu raporunu notla değerlendirir. Bu değerlendirmeler sonu başarılı olan antrenörler UEFA B Lisans Kursu diplomasını almaya hak kazanırlar.