Silopi’nin Çalışkan Belediyesinde İşçilerin Zam Sevinci

Silopi ilçesine bağlı Çalışkan Beldesinde işçi maaşlarına zam yapıldı. Buna göre en düşük işçi maaşı 50 Bin TL oldu. Hizmet İş Sendikası ile Çalışkan Belediyesi arasında imzalanan ek protokol ile belediye işçilerine tarihi bir zam yaptı. Yapılan sözleşmede belediyenin kadrolu işçilerine yüzde 130, taşeron işçilere ise yüzde 110 oranında zam yapıldı. Hizmet İş Sendikası, belediyeler […]

Silopi’nin Çalışkan Belediyesinde İşçilerin Zam Sevinci
Silopi’nin Çalışkan Belediyesinde İşçilerin Zam Sevinci
Haber Merkezi
  • Yayınlanma14 Şubat 2024 13:01
  • Güncelleme15 Nisan 2024 08:57

Silopi ilçesine bağlı Çalışkan Beldesinde işçi maaşlarına zam yapıldı. Buna göre en düşük işçi maaşı 50 Bin TL oldu.

Hizmet İş Sendikası ile Çalışkan Belediyesi arasında imzalanan ek protokol ile belediye işçilerine tarihi bir zam yaptı. Yapılan sözleşmede belediyenin kadrolu işçilerine yüzde 130, taşeron işçilere ise yüzde 110 oranında zam yapıldı.

Hizmet İş Sendikası, belediyeler arasında Şırnak’ta toplu iş sözleşmeleri yapmaya devam ediyor. Belediye personellerinin daha iyi haklara kavuşması için çaba sarf eden Hizmet İş Sendikası Başkanı Nevzat Usal, Silopi ilçesi Çalışkan Belde Belediye Başkanı Nadir Tosun ile masaya oturdu. Yapılan görüşmeler sonunda imzalanan ek protokole göre, belediye kadrolu personeline yüzde 130, belediye anonim şirketi personel çalışanlarına ise yüzde 110 oranında zam verildi.

Yapılan bu zam ile birlikte, belediyenin kadrolu işçilerin en düşük maaşı 50 bin TL, belediye anonim şirket taşeron işçi çalışanlarının en düşük maaşı ise 30 bin TL oldu. Bu rakamlar, Türkiye’deki belediyeler arasında en yüksek maaşları temsil ediyor.

Çalışkan Belediye Başkanı Nadir Tosun, “Belediyemizin en değerli varlığı çalışanlarımızdır. Onların emeklerinin karşılığını vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu zam, hem çalışanlarımızın hem de beldemizin refahını artıracaktır. Hizmet iş Sendikası ile yaptığımız anlaşmadan dolayı memnuniyet duyuyoruz.” Dedi.

Hizmet iş Sendikası Şırnak İl Başkanı Nevzat Usal ise, “Çalışkan Belediyesi ile yaptığımız ek protokol, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Belediye çalışanlarının haklarını korumak ve iyileştirmek için mücadele ediyoruz. Bu sözleşme, diğer belediyeler için de bir örnek teşkil edecektir. Çalışkan Belediye Başkanı’na ve ekibine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.