Sınıra sıfır noktasında İLK YARDIM EĞİTİMİ

Silopi ilçesi Özgen Köyünde kadınlara ilk yardım eğitimi verildi. Silopi ilçe halk eğitim merkezi ve Gençlik merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen ilk yardım eğitimi Özgen köyünde uygulamalı olarak kadınlara anlatıldı. Bir evin bahçesinde düzenlenen etkinlikte ilk yardım eğitimini veren Paramedik Metin Nas, kadınlara Acil durumlarda başlarına gelebilecek vakalarda hastaneye varış süresi boyunca veya 112 gelene kadar […]

Sınıra sıfır noktasında İLK YARDIM EĞİTİMİ
Sınıra sıfır noktasında İLK YARDIM EĞİTİMİ
baykal
  • 17 Eylül 2019 09:23
  • 2 Aralık 2019 09:49

Silopi ilçesi Özgen Köyünde kadınlara ilk yardım eğitimi verildi.

Silopi ilçe halk eğitim merkezi ve Gençlik merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen ilk yardım eğitimi Özgen köyünde uygulamalı olarak kadınlara anlatıldı.

Bir evin bahçesinde düzenlenen etkinlikte ilk yardım eğitimini veren Paramedik Metin Nas, kadınlara Acil durumlarda başlarına gelebilecek vakalarda hastaneye varış süresi boyunca veya 112 gelene kadar kişinin hayatının daha da kötüye gitmesini engellemek amacıyla köydeki kadınlara ilk yardımı eğitimini verdi.

Nas, “Amacımız sıklıkla yaşanan olaylarda topluma ilk yardım farkındalık eğitimi vermek. Çünkü böyle bir olay yaşandığında genellikle yanlış bilgilere sahipler. Bizler bu bilgilerin hem doğrularını aşılamak hem de farkındalık olması amacıyla eğitimlerimizi verdik” dedi

‘’Unutmayın ilk yardım hayat kurtarır’’ diyen Paramedik Nas, Bizler dünya ilk yardım gününü kutlarken de eğitim verenleriz. Dünya ilk Yardım Günü münasebeti ile bugün sınır köyümüz olan Özgen köyündeki Kadınlara Silopi Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik merkezi ortaklaşa acil durumlarda başlarına gelebilecek olaylarda nasıl müdahalede bulunmaları gerektiği ile ilgili 1 Saatlik ilk yardım eğitimi verdik. Çok faydalı ve eğitici bir Gün olduğu tartışmasız. Unutmayın ilk yardım hayat kurtarır.  Ayrıca bizlere bu fırsatları sunan ve yolumuzu açan Silopi Halk Eğitim Merkezi müdürümüz Osman Bilen ve Silopi gençlik merkezi müdiresi Ayten Şimdi hanıma çok teşekkür ederim” dedi.