Şırnak bölgesinde en fazla kadın işçiyi istihdam ediyor

Şırnak genelinde en fazla kadın istihdamı yapan iş insanı Hüseyin Taşkın bünyesinde 168 kadın işçi çalıştırarak aile bütçelerine katkı sunuyor. Taşkın’a Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da teşekkür belgesi takdim edildi. Silopi’de tekstil firması bulunan Hüseyin Taşkın bünyesinde çalıştırdığı 168 kadını istihdam etmesiyle il genelinde en fazla kadın istihdamı çalıştıran ünvanına sahip oldu. 4 yıl önce […]

Şırnak bölgesinde en fazla kadın işçiyi istihdam ediyor
Şırnak bölgesinde en fazla kadın işçiyi istihdam ediyor
Haber Merkezi
  • Yayınlanma6 Haziran 2022 07:35
  • Güncelleme6 Haziran 2022 07:36

Şırnak genelinde en fazla kadın istihdamı yapan iş insanı Hüseyin Taşkın bünyesinde 168 kadın işçi çalıştırarak aile bütçelerine katkı sunuyor. Taşkın’a Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından da teşekkür belgesi takdim edildi.

Silopi’de tekstil firması bulunan Hüseyin Taşkın bünyesinde çalıştırdığı 168 kadını istihdam etmesiyle il genelinde en fazla kadın istihdamı çalıştıran ünvanına sahip oldu. 4 yıl önce 15 kadın çalışan sayısını 168’e çıkartarak kadınlara gelir kapısı açan Taşkın’ın firmasında 200 kişi istihdam ediliyor. Silopi’de yapımı süren tekstil kentin tamamlanmasını bekleyen Taşkın, kendisine yer verilmesi halinde kadın istihdamını yüzde 100 artırarak kadın çalışan sayısını 300’ün üzerine çıkartmayı hedefliyor.

Mevcut alanının dar olması sebebiyle yeni makine ekipman alamayan Taşkın, Tekstil kentle birlikte bölgedeki kadın çalışan sayısını arttırmayı amaçlıyor. Ayrıca iş insanı Hüseyin Taşkın’a Şırnak genelinde en çok kadın istihdamı yaptığı için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

İşyerinde çalışan kadınlarda kendilerine çalışma fırsatı verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Tekstil atölyesinde çalışan Kerima Yiğit, “daha önce hiçbir yerde çalışmamıştım. İlk defa bu tekstilde çalışıyorum ve çalıştığım içinde çok çok memnunum. Çünkü kadın olarak sağlık açısından çok değer veriliyor. Silopi gibi küçük bir ilçede bu kadar kadın arkadaşların çalışmasına vesile olduğu için Hüseyin beye sonsuz teşekkürler ederiz” dedi.

Tekstil atölyesinin ilk çalışan kadın elemanı İrem Barkın, “burada ilk çalışan elemanlardan birisiyim. 15 bayanla işe başladık. Şuan sayımız arttı. 200’e yakın eleman yüzde doksanı bayandır. Ortamımızdan çok memnunuz. Herkes ile bir biri ile aile gibiyiz” diye konuştu.

Tekstil firması sahibi iş insanı Hüseyin Taşkın, “4 yılımız hemen hemen dolmak üzere. Ben bu atölyeyi açtım. Bizim gayemiz derdimiz bölgemize insanlarımıza katkı sunmak istihdam yaratmak. Çok şükür biz tam niyetimiz hedefe ulaştık. Şuanda bu atölyede biz 15 kişi ile başladık. Şuanda hemen hemen 200’e yakın şuanda gençlerimiz burada istihdam sağlıyoruz. Bu insanlarda kendi evine katkı sunuyorlar. Yüzde doksanı bu bayandır. Yüzde onuda erkek kısmıdır. Bu şekilde istihdam sağlıyoruz. Hedefimiz iki katına 3 katına çıkartmak. Allah izin verirse devletimizin burada bir tekstil kent yapılmıştır. Eğer kısmet olursa bize verirlerse biz oraya geçersek hemen en azından 300, 400 kişiyle biz orayı istihdam sağlamak hedefimiz. Allah’ın izniyle bu işin yanı paradan ziyade hedefimiz istihdam yaratmak, istihdam sağlamak” dedi.

Taşkın iş insanlarına bir çağrıda bulunarak, “Herkes kendi bölgesine yatırım yaparak bu gençlerimize istihdam yaratsın” diye seslendi.