Reklam

Şırnak Geneli 50 Bin Fidan Dikimi Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çevre duyarlığı ve farkındalığı yaratmak amacı ile gerçekleşecek olan proje için Cizre kaymakamlığında toplantı yapılıp istişare edildi. Şanlıurfa Orman Bölge müdürlüğünden gelen heyet ile Şırnak Orman İşletme yetkilileri iştişarede bulunmak ve projeyi başlatmak için Cizre Kaymakamını ziyaret etti. Ziyarete Şanlıurfa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Bayıcı, Şırnak Orman İşletme […]

Şırnak Geneli 50 Bin Fidan Dikimi Yapılacak
Şırnak Geneli 50 Bin Fidan Dikimi Yapılacak
baykal
  • 25 Ekim 2019 19:25

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çevre duyarlığı ve farkındalığı yaratmak amacı ile gerçekleşecek olan proje için Cizre kaymakamlığında toplantı yapılıp istişare edildi.

Şanlıurfa Orman Bölge müdürlüğünden gelen heyet ile Şırnak Orman İşletme yetkilileri iştişarede bulunmak ve projeyi başlatmak için Cizre Kaymakamını ziyaret etti.

Ziyarete Şanlıurfa Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Bayıcı, Şırnak Orman İşletme Müdür Vekili Siyamet Kaya, Cizre Tarım Müdürü Ayhan Buğday ve Cizre Orman İşletme Şefi İbrahim Akpınar, Cizre Kaymakamı Davut Sinanoğlu’nu ziyaret ederek Şırnak genelinde 50 bin ve Cizre ilçesinde yapılacak 8 bin fidan dikimi ile ilgili istişarelerde bulundu.

Ziyaret sonrası yapılan bilgilendirme metninde; Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, toplumda çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacı ile öğrencilerden askeri birliklere, sivil toplum örgütlerinden kamu kurum ve kuruluşlarına, esnafından işçisine kısaca 7 den 77’ye toplumun bütün kesimlerinden katılacak vatandaşlarımızın katkılarıyla 11 Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşması sağlanacaktır.