ŞIRNAK REKTÖRÜ ALKIŞ, KATILDIĞI TV’DE ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış katıldığı bir tv programında üniversite hakkında bilgiler verdi. Tvnet’te yayınlanan “Tercih Rehberi” programının canlı yayın konuğu olan Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış üniversite hakkında Esra Esen Atayeter’in sorularını cevapladı. Tercih döneminde öğrencilere yardımcı olabilmek amacıyla Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda tercih standı kurulduğunu söyleyen Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. […]

ŞIRNAK REKTÖRÜ ALKIŞ, KATILDIĞI TV’DE ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
ŞIRNAK REKTÖRÜ ALKIŞ, KATILDIĞI TV’DE ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
Haber Merkezi
  • Yayınlanma2 Ağustos 2023 14:59
  • Güncelleme9 Ağustos 2023 15:00

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış katıldığı bir tv programında üniversite hakkında bilgiler verdi.

Tvnet’te yayınlanan “Tercih Rehberi” programının canlı yayın konuğu olan Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış üniversite hakkında Esra Esen Atayeter’in sorularını cevapladı.

Tercih döneminde öğrencilere yardımcı olabilmek amacıyla Şırnak Cumhuriyet Meydanı’nda tercih standı kurulduğunu söyleyen Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, üniversitede mevcut olan fakülteler, yüksekokullar ve meslek yüksekokullar hakkında da bilgi verdi.

Üniversite kampusunun 2019 yılında “En İyi Kampus” ödülünü aldığının da altını çizen Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, “Cumhurbaşkanımız, iş adamlarımız ve Toplu Konut İdaresi(TOKİ) Başkanlığımızın katkıları ile 2012 yılında kurulan kampusumuz modern binaları ve çevre düzenlemesi ile herkesi kendisine hayran bırakıyor. Bunun yanı sıra üniversitemiz şehirdeki kamu kurumları ile birlikte düzenlenen uluslararası turnuvalara ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor.” dedi.

Ülkede çok az sayıda üniversitede bulunan lojistik, optisyenlik ve otomotiv bölümlerinden de üniversitenin öğrenci aldığını belirten Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, bu bölümlerin istihdam konusunda önünün açık olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Şırnak sahip olduğu zengin tarihi,  kültürel ve doğal değerleri ile turistik açıdan cezbedici bir ildir. Öğrencilerimiz hafta sonları Hz. Nuh’un gemisinin konduğu Cudi Dağı ve sefine bölgesi, Kasrik Boğazı ve Dicle Nehri başta olmak üzere ilimizdeki tarihi mekanları ve doğal güzellikleri gezerek hem bölgemiz hakkında bilgi sahibi olabilirler hem de kendilerini geliştirebilir.”

Öte yandan Şırnak Valiliği’nin desteği ile üniversiteye kayıt yapacak olan ilk 10 öğrenciye burs verileceğini belirten Rektör Alkış, üniversitedeki akademik personel kalitesinin her geçen gün arttığını belirterek üniversitenin öğrencilerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alması gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanından her gün İstanbul ve Ankara’ya uçak seferlerinin olması hem öğrencilerin hem de vatandaşlar için üniversiteye ulaşımı kolaylaştırıyor.