Reklam

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ TURUNCU BAYRAK ÖDÜLÜNÜ ALDI

Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) her yıl düzenli olarak verdiği “Engelsiz Üniversite Ödülleri” bu yıl yine dağıtılırken Şırnak üniversitesi Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kazanarak Turuncu Bayrak aldı. 2008 yılında Cumhurbaşkanı tarafından hayata geçirilen “Her şehre bir üniversite” projesi kapsamında kurulan Şırnak üniversitesi, sürekli bir gelişim trendini yakaladı. Görenleri hayran bırakan kampus alanı, eğitim kalitesi ve uluslararası […]

ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ TURUNCU BAYRAK ÖDÜLÜNÜ ALDI
ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ TURUNCU BAYRAK ÖDÜLÜNÜ ALDI
Haber Merkezi
  • 19 Haziran 2023 13:27
  • 21 Haziran 2023 13:28

Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) her yıl düzenli olarak verdiği “Engelsiz Üniversite Ödülleri” bu yıl yine dağıtılırken Şırnak üniversitesi Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kazanarak Turuncu Bayrak aldı.

2008 yılında Cumhurbaşkanı tarafından hayata geçirilen “Her şehre bir üniversite” projesi kapsamında kurulan Şırnak üniversitesi, sürekli bir gelişim trendini yakaladı. Görenleri hayran bırakan kampus alanı, eğitim kalitesi ve uluslararası bilimsel çalışmalarıyla ön plana çıkmakta. Öte taraftan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün her yıl düzenli olarak üniversitelere verdiği “Engelsiz Üniversite Ödülleri” bu yıl yine dağıtılırken üniversitenin Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kazanarak Turuncu Bayrak aldı.

Kuruluşundan beri gerek bilimsel eğitim çıtasını gerekse de uluslararası bilimsel çalışmaları ve gerekse de fiziki çevre koşullarını sürekli bir üst seviyeye taşıyan Şırnak Üniversitesi, bir ödül daha aldı. Sosyal-kültürel faaliyetlerden etiğim faaliyetlerine değin fiziki çevre koşullarının engelli bireylerin ulaşımında ve mekâna kolayca ulaşılabilir olmasına dikkat edilerek verilen Engelsiz Üniversite Ödülleri, üniversitenin bu kapsamda belirlenen kriterleri yerine getirmesinden, pratik yaşamda da bunun yansımasını gerçekleştirdiğinden dolayı üniversiteye verildi.

Turuncu Bayrak almaya hak kazanan Şırnak üniversitesi, daha önceki yıllarda da “En İyi Eğitim Binası, Kampusu, Tamamlanmış Binalar” ödülüne layık görülmüştü.