Reklam

Şırnak Valisi Bilgin, Silopi’de kapalı yol kalmayacak talimatını verdi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 2015 olaylarında PKK’lılarınkazdığı hendek ve kurduğu barikatlar nedeniyle, geçişlere kapatılan cadde ve sokakların açılması için Şırnak valisi Osman bilgin talimat verdi. 2015 yılında PKK’lıların kazdığı hendek ve kurduğu barikatlar nedeniyle, Silopi’de birçok yapı tahrip edildi ve caddeler trafiğe kapatıldı. Güvenliğin sağlanmasının ardından Şırnak Valisi Osman Bilgin’in Silopi’de incelemelerinin ardından yetkililere talimat vererek […]

Şırnak Valisi Bilgin, Silopi’de kapalı yol kalmayacak talimatını verdi
Şırnak Valisi Bilgin, Silopi’de kapalı yol kalmayacak talimatını verdi
Haber Merkezi
  • 15 Ağustos 2022 22:35

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 2015 olaylarında PKK’lılarınkazdığı hendek ve kurduğu barikatlar nedeniyle, geçişlere kapatılan cadde ve sokakların açılması için Şırnak valisi Osman bilgin talimat verdi.

2015 yılında PKK’lıların kazdığı hendek ve kurduğu barikatlar nedeniyle, Silopi’de birçok yapı tahrip edildi ve caddeler trafiğe kapatıldı. Güvenliğin sağlanmasının ardından Şırnak Valisi Osman Bilgin’in Silopi’de incelemelerinin ardından yetkililere talimat vererek ‘’Silopi’de kapalı yol kalmayacak’’ talimatını verdi.

Vali Bilgin’in 7 yıl aradan sonra ‘’Silopi’de kapalı yol kalmayacak’’ talimatı vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı.

7 yıldır kapalı olan caddede evleri ve dükkanları bulunan Bedirhan Ökten isimli vatandaş ‘’ Sayın valimizin bu talimatı bizleri çok sevindirdi. 7 yıldır sokağımız araç ve kısmen de yaya geçişlerine kapalıydı ticari işletmelerimizi kiraya veremediğimiz gibi kendimiz bile kullanamaz haldeydik. 7 yıl sonra da olsa Silopi genelinde kapalı olan sokak ve caddelerimizin açılacak olması bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Valimiz nezdinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun’’ dedi.