ŞIRNAK’TA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN KEP ATMA SEREMONİSİ

Şırnak Üniversitesi 2022-2023 mezuniyet törenleri coşkuyla kutlandı. Törende konuşma yapan Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, “mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılan tüm ailelere derin muhabbetlerimiz sunarken mezun öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar dilerim” dedi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2022-2023 mezuniyet programına Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış’ın yanı […]

ŞIRNAK’TA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN KEP ATMA SEREMONİSİ
ŞIRNAK’TA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN KEP ATMA SEREMONİSİ
Haber Merkezi
  • Yayınlanma20 Haziran 2023 13:28
  • Güncelleme21 Haziran 2023 13:31

Şırnak Üniversitesi 2022-2023 mezuniyet törenleri coşkuyla kutlandı. Törende konuşma yapan Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, “mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılan tüm ailelere derin muhabbetlerimiz sunarken mezun öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar dilerim” dedi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen 2022-2023 mezuniyet programına Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyyüp Mustafa Eyyuboğlu, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Cabir Altıntaş, fakülte dekanları, enstitü, yüksekokul, meslek yüksek okul müdürleri ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde kürsüye gelen üniversiteyi birincilikle bitiren Özgür Gözlek, üniversiteyi birincilikle bitirmekten dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, Şırnak Üniversitesi’ne ve hocalarına teşekkür etti.

Ardından kürsüye gelen Rektör Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, “yüksek lisans, lisans ve ön lisanstan mezun olan sevgili öğrencilerimiz, bugün bizler de en az sizin kadar mutluyuz. Bugün burada hayatlarınızın en güzel dönemini ardınızda bıraktığınız bir dönem son buluyor. Lakin eğitim aldığınız üniversite yıllarınız hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bundan sonraki yaşamlarınızda burada aldığınız bilgi ve erdemin sizlere yol gösterici olmasını temenni ediyorum. Bir an önce iş yaşamına katılmanız, kendinize, ailelerinize ve elbette ki ülkenize katkı sağlamanız gerekir. Elbette bununla birlikte evlenip mutlu bir aile kurmanızı tavsiye ediyorum. Mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet törenine katılan tüm ailelere derin muhabbetlerimiz sunarken mezun öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında başarı ve mutluluklar dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından üniversite üçüncü, ikinci ve birinciye plaket verildi. Üniversiteyi birincilikle bitiren Özgür Gözlek mezuniyet kütüğüne isim çaktı. Mezuniyet töreni öğrencilere geçici mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından topluca kep atma seremonisi ile devam etti.

15 Temmuz Kongre Merkezindeki kutlamaların ardından törene katılan tüm katılımcılara üniversite tarafından hazırlanan yemek ısmarlandı. Mezuniyet töreni havuz başındaki müzik ve halaylarla son buldu.