Şırnak’taki tankların savaş bölgesine sevki sürüyor

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Irak sınırına geçen yıl getirilerek 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın ‘Şehit Ercüment Türkmen Kışlası’na konuşlanan zırhlı askeri araçların Hatay’a sevkiyatı sürüyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Silopi’ye getirilen, Çankırı 28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda bulunan Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ve Zırhlı Personel Taşıyıcılar (ZPT) ile çok sayıda tankların olası Afrin operasyonu […]

Şırnak’taki tankların savaş bölgesine sevki sürüyor
Şırnak’taki tankların savaş bölgesine sevki sürüyor
baykal
  • Yayınlanma20 Ocak 2018 07:09

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Irak sınırına geçen yıl getirilerek 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın ‘Şehit Ercüment Türkmen Kışlası’na konuşlanan zırhlı askeri araçların Hatay’a sevkiyatı sürüyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Silopi’ye getirilen, Çankırı 28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda bulunan Geliştirilmiş Zırhlı Personel Taşıyıcı (GZPT) ve Zırhlı Personel Taşıyıcılar (ZPT) ile çok sayıda tankların olası Afrin operasyonu için Hatay’a sevkiyatı sürüyor. Silopi’deki 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Şehit Ercüment Türkmen Kışlasından ilk sevkiyatı 15 Ocak’ta yapılan zırhlı araç sevkiyatı belli aralıklarla devam ediyor. Bugün GZPT ve ZPT ile tank ve tank çekici yüklü TIR konvoyu saat 10.00 sıralarında Silopi’den İpek Yolu üzerinden Hatay’a doğru yola çıktı.