Reklam

TELLİOĞLU- Bersuva aşireti liderinin kızı, dillere destan düğünle evlendi

Şırnak’ın Silopi ilçesi uzun bir aradan sonra halayların çekildiği havai fişeklerin havada dans ettiği bir düğüne ev sahipliği yaptı. Son yıllarda bölgede ve özellikle Silopi’de yaşanan olaylardan ve operasyonlardan dolayı sessizce yapılan düğün merasimleri Bersuva aşiret ağasının kızı ve yeğenin düğünü ile eski güzelliğine ve görkemli haline kavuştu. Operasyonların ardından huzur ortamının sağlandığı Silopi’de görkemli […]

TELLİOĞLU- Bersuva aşireti liderinin kızı, dillere destan düğünle evlendi
TELLİOĞLU- Bersuva aşireti liderinin kızı, dillere destan düğünle evlendi
baykal
  • 20 Eylül 2018 09:03
  • 2 Aralık 2019 09:50

Şırnak’ın Silopi ilçesi uzun bir aradan sonra halayların çekildiği havai fişeklerin havada dans ettiği bir düğüne ev sahipliği yaptı. Son yıllarda bölgede ve özellikle Silopi’de yaşanan olaylardan ve operasyonlardan dolayı sessizce yapılan düğün merasimleri Bersuva aşiret ağasının kızı ve yeğenin düğünü ile eski güzelliğine ve görkemli haline kavuştu.

Operasyonların ardından huzur ortamının sağlandığı Silopi’de görkemli aşiret düğünü yapıldı. Düğünde Nikahı Kaymakam kıydı Vali ile Milletvekili şahit oldu.

Silopili İşadamlarından ve Bersuva Aşiret ağası Ruşen Tellioğlu kızını ve yeğenini görkemli bir düğünle Silopi Grand Otelde evlendirdi. Özel bir otelin açık alanında yapılan düğüne, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler,  AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile daha evvel Silopi TEM Büro Amirliği yapan İstanbul Büyükada İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl gibi görev yapmış yetkililer ile  ve çok sayıda davetli Çiçek göndererek eşlik etti.

Akşam saatlerinde başlayan Düğün programına AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Gümüşhane Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Siyasi Parti temsilcileri, Kurum Müdürleri, Daire Amirleri Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve aralarında yurt dışından gelen çok sayıda davetli katıldı.

Gelin Damadın alanı gelmesi ile beraber havai fişekler patlatıldı. Damat ile Gelinin nikahı Görümlü Belde Başkanı adına Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş Kıydı. Damat ile Gelinin nikah şahitleri ise AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile Şırnak Valisi Mehmet Aktaş oldu. Düğünde kısa bir konuşma yapan Şırnak Valisi Mehmet Aktaş yeni evlenen çiftlerle bundan sonraki hayatında başarılar dilediğini ve mutlu ve sağlıklı bir evlilik temenni ettiğini söyledi. Vali Aktaş daha sonra Evlilik Cüzdanın kimde kalması düğüne gelenlerden görüş aldı. Alınan görüşler sonrası evlilik Cüzdanı Geline teslim edildi.

Şanlıurfa’dan Özel olarak getirilen sıra geceleri ekibi gelen konukları yaptıkları gösteriler ile coşturdu. Düğünde daha sonra Türkçe ve Kürtçe Halaylar eşliğinde gecenin geç saatlerinde kadar devam etti.

Düğün hakkında açıklamada bulunan Silopili İşadamlarından ve Bersuva Aşireti ağası Ruşen Tellioğlu Silopi’de sağlanan huzur ortamından dolayı yetkililere çok teşekkür ettiğini söyledi. Ruşen Tellioğlu Ayrıca düğüne katılan bütün konuklara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.