Reklam

TISİAD, Büyük Zirveyi Mersin’de Düzenlemeye Hazırlanıyor

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç Kasım ayında Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ni Mersin’de düzenleyeceklerini duyurdu. Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD), Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 3.süne hazırlanıyor. Mersin’de yapılacak olan zirve öncesi temasları sıklaştıran Başkan Nevaf Kılıç, Zirvenin Kasım ayında yapılacağını duyurdu. 2.si geçtiğimiz ay ırak’ın […]

TISİAD, Büyük Zirveyi Mersin’de Düzenlemeye Hazırlanıyor
TISİAD, Büyük Zirveyi Mersin’de Düzenlemeye Hazırlanıyor
baykal
  • 20 Ekim 2019 08:09
  • 2 Aralık 2019 09:46

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç Kasım ayında Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ni Mersin’de düzenleyeceklerini duyurdu.

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD), Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 3.süne hazırlanıyor. Mersin’de yapılacak olan zirve öncesi temasları sıklaştıran Başkan Nevaf Kılıç, Zirvenin Kasım ayında yapılacağını duyurdu. 2.si geçtiğimiz ay ırak’ın Erbil kentinde düzenlenen zirvenin çok olumlu sonuçlara yol açtığını belirten Başkan Nevaf Kılıç, beraberindeki heyetle birlikte Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Sarı ve Mersin Serbest Bölgesi (MESBAŞ) Genel Müdürü Edvar Mum’u ziyaret etti.

ZİRVE’NİN 3.SÜ YAPILIYOR

İlk olarak Mersin Valisi Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret eden Başkan Nevaf Kılıç, Mersin’in ev sahipliğinde yapılacak olan Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi ile ilgili Vali Su’ya bilgi verdi. Irak’taki zirvenin Türk ve Iraklı iş insanları açısından çok olumlu geçtiğini ifade eden Başkan Kılıç, “Biliyoruz ki bu tür organizasyonlar hem iki ülke arasındaki ticari hem de kültürel ilişkilerin gelişiminde çok önemli. Daha önce Irak’ta yaptığımız 2 zirve de ciddi bir ekonomik ilişkiler kuruldu. Bu ilişkilerin daha da üst seviyeye ulaşması için Mersin olarak ev sahipliği yapacağımız 3. Zirveye hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

MERSİN’İ IRAKLI İŞ ADAMLARINA TANITACAĞIZ

Daha sonra Mersin Serbest Bölgesi (MESBAŞ) Genel Müdürü Edvar Mum ile bir araya gelen Başkan Nevaf Kılıç, “Türkiye ile Irak arasında hem ticari hem de ekonomik olarak çok güçlü bir bağ var. Bu bağların daha da kuvvetlendirmek ve daha üst seviyelere çıkarmak için TISİAD olarak biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Bu bağlamda da Zirvenin 3.sünü vakit kaybetmeden Mersin’de düzenlemeye karar verdik. Yapacağımız görüşmeler ve kuracağımız temaslar ile çok daha iyi bir organizasyona imza atmak ve Mersin’I arap işadamlarına tanıtmak istiyoruz” dedi.

ZİRVENİN 3.SÜNE MERSİN EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Son olarak Mersin Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Sarı ile görüşen Başkan nevaf Kılıç, Zirve’nin 3.süne Mersin’in ev sahipliği yapacağını ifade ederek, “Daha önce düzenlediğimiz 2 zirveyi de Irak’da yapmıştık. Bu kez Mersin olarak Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağız. Bu bağlamda da Mersin’deki kurum, kuruluş ve STK’lardan destek bekliyoruz. Mersin’e yakışan ve bölge ekonomisinin masaya yatırılacağı bir zirve için birlik ve beraberlik olğusu ile hareket etmek amacındayız” şeklinde konuştu.