Vali Pehlivan, Silopi’de Domates Hasadı Yaptı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan ziyaret ettiği serada domates hasadına katıldı. Mehmet Selim YALÇIN-(SİLOPİ GAZETESİ)  Vali Ali Hamza Pehlivan Habur sınır kapısına ziyaretlerde bulunduktan sonra ilçeye bağlı Özgen köyünde devlet desteği ile kurulan serada incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan’a Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş ve Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar’da eşlik […]

Vali Pehlivan, Silopi’de Domates Hasadı Yaptı
Vali Pehlivan, Silopi’de Domates Hasadı Yaptı
Silopi GAZETESİ
  • Yayınlanma5 Aralık 2019 08:52
  • Güncelleme29 Kasım 2021 10:57

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan ziyaret ettiği serada domates hasadına katıldı.

Mehmet Selim YALÇIN-(SİLOPİ GAZETESİ)  Vali Ali Hamza Pehlivan Habur sınır kapısına ziyaretlerde bulunduktan sonra ilçeye bağlı Özgen köyünde devlet desteği ile kurulan serada incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan’a Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş ve Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar’da eşlik etti.

Burada işletme sahibi Abdullah Soysal’dan sera hakkında bilgi alan Vali Pehlivan daha sonra domates hasadına katıldı. Vali Pehlivan kendi eliyle topladığı domatesleri kasanın içine yerleştirdi.

Silopi de böyle bir işletmenin bulunmasından memnun kaldığını söyleyen Vali Pehlivan Şırnak İlinin ilçeleri ile beraber ekonomik potansiyele sahip bir il olduğunu ifade etti.

Vali Pehlivan, “ Şırnak’ta tarım ve hayvancılık adına her gün yeni adımların atılmasını bekliyoruz. Üretim olsun. Çünkü üretim demek istihdam demektir. Hem Şırnak’ın hem ilçelerin hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak demektir.

Biraz önce Habur bölge müdürümüzden bilgiler aldık. Bu sene Habur’da yaptığımız ihracatımız yüzde 30 oranında artmış ve 2 milyar doların üzerine çıkmıştır. Tabi hepimizi sevindiriyor gururlandırıyor. Bunlar Ülke ekonomisin geleceği acısından ziyadesi ile bizleri mutlu ediyor. Bu bağlamda tarım alanında inşallah Devletimizin Hükümetimizin sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde sağlamış olduğu teşviklerden de yararlanmak sureti ile her alanda vatandaşlarımızı bu teşviklerle buluşturmak sureti ile inşallah bu ve benzeri yatırımların olması için hep birlikte gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.

Sera işletmecisi Abdullah Soysal ise serayı devletin vermiş oldukları destekler ile kurduklarını söyledi. Abdullah Soysal ayrıca destekler konusunda kendilerine her zaman yardımcı olan devlet yetkililerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.