VEKİL TATAR: “FAKÜLTE İDİL’DE KALACAK”

Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Şırnak Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin Şırnak merkeze taşınmasına AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar fakültenin İdil’de kalacağını duyurarak son noktayı koydu. Şırnak Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından fiziki şartlar ve altyapı eksikliğinden dolayı İdil İlçesinde bulunan Ziraat Fakültesinin Şırnak’a taşınmasına karar verdi. Karara tepki gösteren İdilliler, basın açıklaması düzenledi. Son olarak İdil Ziraat […]

VEKİL TATAR: “FAKÜLTE İDİL’DE KALACAK”
VEKİL TATAR: “FAKÜLTE İDİL’DE KALACAK”
Haber Merkezi
  • Yayınlanma7 Eylül 2023 08:23

Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Şırnak Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin Şırnak merkeze taşınmasına AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar fakültenin İdil’de kalacağını duyurarak son noktayı koydu.
Şırnak Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından fiziki şartlar ve altyapı eksikliğinden dolayı İdil İlçesinde bulunan Ziraat Fakültesinin Şırnak’a taşınmasına karar verdi. Karara tepki gösteren İdilliler, basın açıklaması düzenledi. Son olarak İdil Ziraat Fakültesi önünde oturma eylemi başlattılar. Şırnak Valisi Cevdet Atay, Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış Sivil toplum kuruluşları ve İdilli vatandaşlar ile Belediye Konferans Salonunda bir toplantı gerçekleştirdi.
Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar yaptığı konuşmada; “YÖK Başkanımızla görüştüm. Burada ki gerekli eksiklikleri tamamlayacağını söyledi. Güzel bir yurt yapacağını ve kaliteli hocalarla çalışacaklarını belirtti. Sayın valimizde burda otel sahibi de burada. Yüzde 50 kırımla oteli de kiralıyorum. Öğrenci yurdu yapılıncaya kadar öğrenciler otelde kalacak. Ziraat Fakültemizde idile hayırlı olsun” dedi.