Reklam

Silopi’de Ak Partinin Seçim Ofisinin Açılışı Yapıldı

Silopi ilçesinde Ak Parti seçim ofisinin açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Ak Parti Silopi’de seçim irtibat bürosunu açtı. Açılışa Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Ak Parti İl başkanı İbrahim Halil Erkan, Ak parti Silopi ilçe Başkanı Rana Tellioğlu, Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu, Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar, […]

Silopi’de Ak Partinin Seçim Ofisinin Açılışı Yapıldı
Silopi’de Ak Partinin Seçim Ofisinin Açılışı Yapıldı
Haber Merkezi
  • 19 Mart 2024 09:46
  • 15 Nisan 2024 08:53

Silopi ilçesinde Ak Parti seçim ofisinin açılışı geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Ak Parti Silopi’de seçim irtibat bürosunu açtı. Açılışa Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar, Ak Parti İl başkanı İbrahim Halil Erkan, Ak parti Silopi ilçe Başkanı Rana Tellioğlu, Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu, Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar, Ak Parti Silopi Belediye başkan adayı Nihat Mehmetoğlu, İl Genel Meclis adayları ve partililer katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar önlerinde yerel bir seçim olduğunu hatırlatarak, “kardeşlerim biz yıkımdan değil biz huzurdan yana olacağız. Biz talandan yana değil çocuklarımızdan yana olacağız. Çok değerli kardeşlerim. Artık bu saatten sonra biz Kürtlerin gaflet uykusundan uyanıp tek millet gayreti içinde olmamız gerek” diyerek, “Hep birlikte tek millet diyor muyuz, tek devlet diyor muyuz” diye seslendi.

Yerel seçimin ideolojik temelde karar verilecek bir seçim olmadığını söyleyen Ak Parti il başkanı İbrahim Halil Erkan yerel seçimde hizmet esasının öne konması gerektiğini ifade etti. Erkan, “yerel seçimde bu topluma getirilmesi gereken yolu, suyu, elektriği, gençlerimizin istikbalini eğitimi ve bunun alt yapısını ortaya koymamız lazımdır” dedi.

Silopilileri yerel seçimde Ak Partiye davet eden Ak Parti Silopi ilçe Başkanı Rana Tellioğlu, “hizmet belediyeciliğini görmek istiyorsanız Allah’ın izni ile bu da milletimizin elinde. Sizlerden desteğinizi esirgememenizi rica ediyorum” dedi.

Kürtçe bir konuşma yapan Ak parti Silopi Belediye Başkan adayı Nihat Mehmetoğlu belediyeciliğin tanımını anlatarak, “Silopi’ye bakıyoruz 20 yıldır köy gibidir. Yaşam alanları her yeri köy gibidir. Allah’ın izni ile biz bu köyü yaşanılabilir bir şehir yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından seçim ofisinin açılış kurdelesi kesildi. Bir süre seçim ofisinde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar 2’inci cadde esnafını dolaştı.

BAŞVERİMLİ, ÇALIŞKAN VE GÖRÜMLÜ BELDESİNDE OFİS AÇILIŞI

Ardından heyet Başverimli Beldesi ofis açılışına katıldı. Açılış sonrası beldede taziye ziyaretleri yapan heyet Çalışkan Beldesi ve Görümlü Beldesinde ofis açılışını gerçekleştirdi. Ofis açılışının ardından Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu Vekil ve beraberindekilere evinde iftar verdi.