Silopi’de araç motorunda sıkışan kedi için kurtarma operasyonu

Silopi ilçesinde girdiği araç motorunun arasında sıkışan yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden kurtarıldı. İpekyol üzerinde bir esnaf kapı önüne bıraktığı aracından kedi sesi geldiğini duyunca durumu itfaiyeye haber verdi. Duruma müdahale eden itfaiye ekipleri yavru kedinin aracın motor kısmında sıkıştığını tespit ederek kurtarma çalışması başlattı. Yaklaşık 10 dakika süren çalışmanın ardından itfaiye ekipleri […]

Silopi’de araç motorunda sıkışan kedi için kurtarma operasyonu
Silopi’de araç motorunda sıkışan kedi için kurtarma operasyonu
Haber Merkezi
  • Yayınlanma5 Haziran 2024 15:08

Silopi ilçesinde girdiği araç motorunun arasında sıkışan yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden kurtarıldı.

İpekyol üzerinde bir esnaf kapı önüne bıraktığı aracından kedi sesi geldiğini duyunca durumu itfaiyeye haber verdi. Duruma müdahale eden itfaiye ekipleri yavru kedinin aracın motor kısmında sıkıştığını tespit ederek kurtarma çalışması başlattı. Yaklaşık 10 dakika süren çalışmanın ardından itfaiye ekipleri yavru kediyi sıkıştığı yerden çıkarttı. Esnaf Cengiz Öklav da kurtarılan kediyi su ile yıkadıktan sonra süt ile besledi. Öklav, “işyerini saat 8’de açtım. Arkadaşlarım kaputa kedi girdiğini haber verdi. Uğraştık ancak çıkartamadık. En son çare olarak ta itfaiyeyi çağırdık. Sağolsun onlar bir şekil çıkardılar. Kedimiz şuan şoktadır. Yıkadık ve süt ikramında bulunduk” dedi.

Öklav ayrıca havaların sıcak olduğunu ve sokaklara bir kap su bırakılmasını tavsiye etti.