Reklam

Şırnak’lı Cansuyu gönüllüsü Afrika’da engellilerin yüzünü güldürdü

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  Afrika ülkesi Nijer’deki Müslümanlara Türkiyeli hayırseverlerin kurban bağışlarını ulaştırdı. Nijerli engellilerin yüzü Cansuyu ile güldü. Nijer’in başkenti Niamey’de, Cansuyu Derneği ekipleri, kestiklerin kurbanları, yardıma muhtaç engelli Nijerlilere ulaştırdı. Başkent Niamey’e 30 kilometre uzaklıkta çevre köylere giden Cansuyu ekipleri, kurban etlerini Nijerli engelli köylülerin evlerine giderek teslim etti.   Afrika’daki engellilere […]

Şırnak’lı Cansuyu gönüllüsü Afrika’da engellilerin yüzünü güldürdü
Şırnak’lı Cansuyu gönüllüsü Afrika’da engellilerin yüzünü güldürdü
baykal
  • 27 Ağustos 2018 08:34

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,  Afrika ülkesi Nijer’deki Müslümanlara Türkiyeli hayırseverlerin kurban bağışlarını ulaştırdı.

Nijerli engellilerin yüzü Cansuyu ile güldü. Nijer’in başkenti Niamey’de, Cansuyu Derneği ekipleri, kestiklerin kurbanları, yardıma muhtaç engelli Nijerlilere ulaştırdı. Başkent Niamey’e 30 kilometre uzaklıkta çevre köylere giden Cansuyu ekipleri, kurban etlerini Nijerli engelli köylülerin evlerine giderek teslim etti.

 

Afrika’daki engellilere yardım ulaştıran gönüllüler arasında Şırnak’li bir gazeteci de yer aldı.  ‘’ilk gelişim olabilir ama son elvedam anlamına gelmez’’ diyen Gönüllüler arasında yer alan gazeteci Muhammed Şimal Müldür dönüş yolunda izlenim ve duygularını şu şekilde paylaştı;.

Bana doğru olmayı, en nihayetin de yaşama tutunmayı öğretti.

Eğer ki bu dünyaya ikinci kez geliş imkanı verilseydi bana, senin topraklarında doğup, senin topraklarında büyümeyi arzu ederdim Yüce Allah’tan. Çünkü senin insanların bana samimiyeti, dürüstlüğü, en önemlisi bana insan olmayı öğretti.

Barındırdığın insanların yürekleri o kadar temiz ki, şu ana kadar ki hayatımı boşa geçirdiğimi anımsatıyor adeta. Senin insanların bana umudun güneş gibi doğacağını, her ne olursa olsun, Yüce Yaradan’dan hiç bir zaman ümit kesmemeyi öğretti.